Artur Atson: infotehnoloogiline plast meie rahakotis
On aeg ID-kaart digitaliseerida ja korralikult kasutusele võtta nii era- kui riigisektoris, kirjutab Artur Atson arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Lugeja avab – lihtsalt profülaktika mõttes – korraks oma rahakoti ja loeb kokku, mitu plastkaarti ta tuvastab. Tõenäoliselt kõik kaardid ei olegi rahakoti vahele mahtunud. Neid hoiame kodus/autos/kontoris kättesaadavas kohas. Tihtipeale oleme lausa unustanud, millised sooduskaardid ja hiilgavad võimalused meil nendega seoses üldse olemas on.
Väikese riigina on meil lihtne võtta vastu otsus mitte ekspluateerida loodusressursse, kommunikeerides puutumatu looduse väärtust kõigile, kirjutavad Farištamo Eller ja Marcus Pertel arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Eesti koolis tuleb indiviidikeskne õpetamismudel asendada meeskondlikuga, mis motiveeriks nii õpilasi kui õpetajaid, kirjutab õpetaja Merit Karise arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Peame tagama välistööjõu seadusliku liikumise Eestisse, riigile maksulaekumise ja koos sellega ka võõrtööjõu inimliku kohtlemise Eestis, kirjutab tööjõurendi ekspert Heikki Mäki arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Arco Vara on käivitanud uue võlakirjaemissiooni, et rahastada Lutheri kvartali arendust Tallinna südames. Sellega saab teenida 8,8% fikseeritud tootlust aastas ilma, et peaks tegelema üürnike leidmise või remondiga, selgitab firma finantsjuht Darja Bolshakova.