Pisikesel Eestil on tohutu potentsiaal olla maailmas üks väheseid esimesi täiskasvanud ja kohale jõudnud majandusi, kirjutab Tartu Ülikooli majanduse magister Teele Pehk arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Majandus saab olla täiskasvanud, samamoodi nagu inimene. Inimese puhul tunned täiskasvanu ära reeglina vastutustundliku käitumise järgi – kui inimene käitub vastutustundlikult enda suhtes, enda lähedaste ja end ümbritseva keskkonna suhtes. Kuidas aga sellist majandust ära tunda?
Kui me tahame vaba ühiskonnana reaalselt sõja lõppemist Ukrainas, siis peame tegema agressori jaoks sõjast taandumise võimalikult ahvatlevaks, nii ebaõiglane, kui see ka ei tundu, kirjutab Tõnu Koldits arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
On aeg õpetada Eesti inimesed tehisintellekti kasutama. Tagantjärele tark on rumal, kirjutab Aivo Vaske arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Tuleks luua kaugtööle fokuseeritud valikainete kava, mis koosneks idufirmade loodud veebipõhistest pädevuskoolitustest, kirjutab Mark Jõgar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Enne tegutsemist mõelda, laiselda, mitte kilplase kombel rapsida. Selle ideega võiks sobida ka lühema tööaja kontseptsioon, kirjutab Jaanika Altraja arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Internetiühenduse olulisust on raske üle hinnata – see on nüüdseks nagu enamiku ettevõtete selgroog. Ühenduse tõrkumine võib töö täiesti seisata ning tuua kaasa tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid kahju. See mõjutab tööviljakust, küberturvalisust, kliendikogemust, töötajate rahulolu – ning võib hakata pärssima isegi ettevõtte arengut.