Juhan Lang • 30. oktoober 2014 kell 7:03

Aktsionärid hääletasid Premia müügi poolt

Börsifirma teatel tootmine Premia Tallinna tehases jätkub ja töökohad säilivad.  Foto: Raul Mee

Täna Tallinna kesklinna hotelli erakorralisele koosolekule kogunenud Premia Foodsi aktsionärid andsid ettevõtte müügiplaanidele rohelise tule.

Koosolekul vastu võetud otsuse järgi müüb börsifirma kogu oma Baltikumi ja Venemaa jäätise ja külmutatud kaupade äritegevuse ligi 27 miljoni euro eest Ukraina suurettevõtjale.

Poolt hääletasid 99,99% koosolekul esindatud häältest, ülejäänud aktsionärid jäid erapooletuks. Ehkki hääleõiguslikest aktsiatest oli erakorralisel koosolekul esindatud ligemale 80%, ei maksa arvata, et aktsionäride hordid ajaloolisele koosolekule isiklikult tormi jooksid. Koos ajakirjanike, fotograafide ja juhatuse liikmetega leidis tee koosolekule napilt paarkümmend inimest.

Üks kohale tulnud vanahärrast aktsionär valutas siiski südant, miks ikkagi otsustati jäätiseäri rahaks teha? Talle vastanud ettevõtte juht Katre Kõvask ütles, et antud tehing ostjaga on parim võimalik variant üldse. „Juba järgmisel suvel näete jäätisi, mida varem ei olnud võimalik meie tehases toota,“ toonitas ta.

Tallinna börsil noteeritud Premia Foods ning globaalse haardega toiduainetööstuses tegutsev ettevõtja ja Food Union grupi omanik Andrey Beskhmelnitskiy allkirjastasid vastava lepingu juba 6. oktoobril ning siis määrati tehingu hinnaks 27 109 000 eurot. Premia turuväärtus börsil on 25 miljonit eurot.

Lõplikuks koondumiseks  peab firma loa saama veel ka Venemaa ning Läti konkurentsiametilt. Premia Foodsi juhtkond jätkab Baltikumi jäätise- ja külmkaubaäri tegevjuhtkonnana. Tehingu järgselt liigub Premia kaubamärk ning kõik ülejäänud Baltikumis seni kasutusel olnud jäätise- ja külmkauba kaubamärgid uuele omanikule.

Tehingust saadud tulu kasutatakse osaliselt investeerimislaenu ja arvelduskrediidi tagasi maksmiseks SEB pangale. Auditeerimata konsolideeritud käive Premia Foodsi peale tehingut jätkuvast äritegevusest juulist 2013 kuni juunini 2014 oli 47 miljonit eurot ehk umbes 46% AS-i Premia Foods kogukäibest.

Ettevõtte aktsia on viimase kuu aja jooksul Tallinna börsil kerkinud 10,24%, 0,70 sendile. Premia Foodsi kala- ja kalatoodete ärisegment jääb pärast tehingu lõpule viimist börsile AS-i PRFoods nime all.

Hetkel kuum