Raido Neemre • 8. september 2015 kell 20:19

Börs: turud taas rohelises

Foto: EPA

USA börsid olid täna tõusuteel, püüdes taastada oma kaotused peale pikka nädalavahetust.

“Ma arvan, et see on kõigest tagasipõrge kehvast nädalast,” sõnas Tower Bridge Advisors’i president Maris Ogg. “Mitmeid asju, näiteks pangalaenude ülevaade, on veel tulemas, mistõttu pole see veel kaugeltki läbi,” lisas ta.

Peamised indeksid tegid enam kui 2% tõusu, Dow Jones kasvas enam kui 400 punkti võrra.

General Eelectric kasvas enam kui 3,5%, olles Dow Jones’i suurim tõusja.

General Electric sai täna Euroopalt heakskiidu osta Prantsusmaa elektrifirma Alstom ligikaudu 13,5 miljardi dollari eest.

Tegemist on suurima ostutehinguga General Electric’u ajaloos ning tehing sai teoks 16 kuud peale selle esmast väljakuulutamist.

Apple tegi enam kui 1,5% tõusu, olles S&P 500 üks suurimaid tõusjaid.

Hiina aktsiaturud avanesid eile taas peale nelja päeva pikkust nädalavahetust, mil mälestati II Maailmasõja lõppu.

USA turud olid eile seoses Tööpühaga suletud.

“Ma usun, et Hiina turu taasavamise kõige hullem stsenaarium ei saanud teoks,” sõnas Wunderlich Securities analüütik Art Hogan.

“Nii globaalselt kui USA-siseselt võib kuulda kergendusohet,” lisas ta.

Eile tegid Hiina välisvaluuta reservid suurima kukkumise ühes kuus, peegeldades Pekingi katseid peatada jüaani langus ning stabiliseerimaks finantsturge peale riigi ootamatut otsust devalveerida valuuta eelmisel kuul.

USA turud keskendusid jätkuvalt Föderaalreservi võimalikule otsusele enne selle võtmekohtumist järgmisel nädalal, mil poliitikud võivad tõsta intressimäärasid esmakordselt peale üheksat aastat.

Paljud analüütikud märkisid, et reedene palgaandmere raport annab keskpangale piisavalt toetust sammu astumiseks.

“Turgude volatiilsus jätkub ja tõenäoliselt jääb see nii senikauaks, kuniks Föderaalreserv on oma otsuse teinud,” sõnas Rockwell Global Capital’i turuanalüütik Peter Cardillo.

Toornafta oktoobri futuurid kukkusid 11 sendi võrra 45,943 dollarile barreli eest. Kullafutuurid kukkusid 40 senti ning untsi hinnaks kujunes 1121 dollarit.

Dow Jones tegi 2,29% tõusu ja lõpetas päeva 16470,57 punktil. S&P 500 kasvas 2,51% ning sulgus 1969,41 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 2,73% tõusuga ja sulgus 4811,93 punktil.

Hetkel kuum