Pille Ivask • 5. jaanuar 2016 kell 9:48

Mehhiko võimas autoturg päästab Volkswageni

Skandaali sattunud Volkswageni maine pole Mehhikos kannatada saanud.  Foto: epa

Mehhiko autoturg kasvas eelmisel aastal 20 protsendi võrra ning ületas seega kõik ootused ja prognoosid. Head minekut näitab seal ka mõne kuu eest skandaali sattunud Volkswagen, kirjutab Bloomberg.

Kuigi Saksa autotootja tulemused peaksid maailma mastaabis esimest korda viimase 11 aasta jooksul langema, tõusis Volkswageni müük Mehhikos ülemöödunud kuul enam kui 10 protsendi võrra.

Mehhiko turg on arenenud tempokalt ning sisenõudlus on märgatavalt suurenenud. Ühtlasi viitab see sellele, et Mehhiko majandus hakkab jõudsalt kasvama, selleks aastaks prognoositakse 2,5 protsendi suurust majanduskasvu.

JPMorgan Chase & Co ökonomist Gabriel Lozano rõhutas, et kuna inimesed on julgemad uusi autosid ostma, annab see märku nii majanduse kui ka tööjõuturu kindlusest. „See rõhutab kohaliku turu kasvu ning ostujõu suurenemist,“ lisas ta.

Kohalikele tööstusraportitele tuginedes võib öelda, et ostujõud Mehhikos kasvab tänu rekordiliselt madalale inflatsioonile, samuti on laenamise tingimusi lihtsamaks tehtud.

Vastavalt Mehhiko turu kasvule on müüdavate autode arvu kohendanud ka autotootjad, näiteks Mazda ning Honda. Volkswagen keeldus teemat kommenteerimast.

Küll aga on teada, et novembris suurenes Volkswagenite müük Mehhikos 13 protsendi võrra. Võrdluseks, USAs kahanes novembris Volkswagenite müük tervelt 25 protsendi võrra.

Analüütikud ütlevad, et lisaks hoogsalt kasvavale kohalikule turule aitab Volkswagenite edule kaasa ka mehhiklaste sügav lojaalsus brändi vastu. Seetõttu saab öelda, et Mehhiko turg ei reageeri mõni aeg tagasi lahvatanud heitgaaside skandaalile samamoodi nagu mitmed teised turud.

Hetkel kuum