Mait Kraun • 25. märts 2016
Jaga lugu:

El-Erian: aktsiaturul on ees suured kõikumised

Mohamed El-Erian.  Foto: Reuters

Külgsuunalises trendis olev turg võib hakata järske kõikumisi tegema. See võib aktsiad viia mõne kuuga 10 protsenti madalamale, arvab Mohamed El-Erian.

„Ärge olge üllatunud kui aktsiad muudavad suunda ning odavnevad 5-10 protsenti. See on tavapäratult suur liikumine, aga sama on toimunud ka viimase kuu jooksul. Suund on olnud lihtsalt üles,“ ütles Allianzi majandusnõustaja CNBC-le.

El-Erian ütles, et turgude langus ei ole kindel. Samas on ta veendunud, et volatiilsus hakkab kasvama ning aktsiaturud ei ole edaspidi nii rahulikud kui viimastel nädalatel.

Veebruari keskpaigas alanud aktsiate kiire tõus on mõneti peatunud, sest investorid ei ole leidnud häid põhjuseid aktsiate ostmiseks. S&P 500 indeks on pooleteise kuuga tõusnud üle 10 protsendi.

El-Eriani sõnul on turgude tõusu taga mitmed faktorid. Näiteks on investorid vähem mures potentsiaalse majanduslanguse pärast USAs. „Asjad ei ole USAs üldse nii halvad,“ ütles ta ja lisas, et ettevõtted jätkavad aktsiate tagasiostu ning ühinemisi ja ülevõtmisi. Börsifirmade aktsiate tagasiostud on aidanud USA aktsiaturul vee peal püsida.

Jaga lugu:
Hetkel kuum