Olavi Teppan • 29 märts 2016

Barclays: toorained võivad järsult odavneda

Barclays: nafta hind kukub tagasi 30 dollarile  Foto: EPA

Barclays Plc analüütik Kevin Norrish peab täna avaldatud ülevaates tõenäoliseks naftahinna langust 30 dollarile barreli eest, kuna fundamentaalsed näitajad praegust hinnataset ei toeta.

„Toorainete hinnas peitub praegu risk, et tõusule panustavad investorid võivad ühel hetkel korraga kasumit võtta,“ kirjutas Norrish uudisteagentuuri Bloomberg vahendusel. „Toorained kui sel aastal üks paremat tootlust näidanud varaklass, on investoreid ligi meelitanud. Fundamentaalsete näitajate selge paranemiseta teises kvartalis samasugust tootlust enam tõenäoliselt ei nähta ja müügisurve oht on suur.“

Tähtsamates toorainetes nagu nafta ja vask püsib Norrishi hinnangul jätkuvalt ületootmine, samuti ei jaga ta nende analüütikute seisukohta, kes prognoosivad nõudluse kasvutempo uut kiirenemist. Vase hinnas näeb ta umbes 20protsendilist langusruumi, 4000 dollarini tonni eest.

Nafta hind on täna langenud ligikaudu 2 protsenti, kuna analüütikud prognoosivad, et USA toornafta ülejääk saavutab uue rekordtaseme.

Hetkel kuum