Rainer Saad • 10. juuni 2016 kell 8:10

Rio vajab enne olümpiat erakorralist laenu

Brasiilias toimuvad vähem kui kahe kuu pärast olümpiamängud.  Foto: Reuters/Scanpix

Kulud Rio de Janeirole on enne olümpiamänge kasvanud nii suureks, et Brasiilia osariik vajab erakorralist laenu palkade ja pensionide maksmiseks.

Anonüümseks jääda sooviv Brasiilia valitsuse majandusmeeskonna liige ütles Reutersile, et Rio de Janeiro vajab rahasüsti. „Selles pole kahtlust. Need laenud oleks tagatud varadega nagu pangad, kommunaalettevõtted, gaasifirmad ja tervishoiuettevõtted,“ ütles ta.“

Laenu plaanitakse anda kolmele osariigile, kellest üks on Rio de Janeiro. Osariigil on olnud rahasid, et rajada olümpiarajatisi, kuid naftat tootvat Riot on löönud valusalt nafta hindade langus. Osariik seisab praegu silmitsi mitmete kriisidega, millest üks on näiteks tervishoiuskriis, kuna arstidele pole palkasid välja makstud.

Rio rahanduse juht Julio Bueno ütles Reutersile, et pole laenust teadlik, aga kui tingimused on mõistlikud, võiks osariik laenu vastu võtta.

Eelmisel kuul ei suutnud Rio kahele välismaa pangale maksta laenu osamakset ja seetõttu ei saanud osariik 1 miljardit reaali (u. 260 miljonit eurot) olümpiamängudeks mõeldud metrooliini lõpetamiseks.

Hetkel kuum