Kadi Neemre • 7. november 2016 kell 15:45

Ekspert: peale USA valimisi ootavad turge head ajad

Peale valimisi hakkavad turud taas tõusma  Foto: EPA

Investeerimisstrateeg David Bailin prognoosib, et hoolimata sellest, kellest saab uus USA president, hakkab turgudel taas paremini minema.

“Viimased kaks kuud on inimesed panustanud reaalset raha enda eest tööle, lootes järgmise kuue kuni 12 kuu jooksul majanduse elavnemist,” sõnas Citi Private Banki investeeringute globaalne juht Bailin. Tema sõnul kaob peale presidendivalimisi ka ebakindlus, mis on seni paljusid investoreid tagasi hoidnud.

“Inimesed panustavad taas rohkem raha turgudele peale valmiste lõppemist, kuna siis saabub kindlustunne ning me teame, milliseks kujuneb poliitika,” märkis Bailin.

Tema sõnul tähendaks Hillary Clintoni võit stabiilsust, mida paljud investorid näevad hea lähtekohana. Ühtlasi oleks see positiivne arenevatele turgudele, kuna globaalsed poliitikamuutused osutavad piirkondadele, kuhu tasuks investeerida.Kui Donald Trump aga võidab, ootab turge vahetult peale valimisi ees korrektsioon.

Bailini sõnul tooks kauaoodatud intressimäärade tõstmine Fedi poolt detsembris kaasa investorite kindlustunde suurenemise, mis omakorda aitab kaasa aktsiate ning turgude kasvule. Tema sõnul oleks tegemist potentsiaalselt pikima majanduslanguse-järgse taastumisega ajaloos.

Ka Chantico Globali tegevjuht Gina Sanchez nõustus, et valimised ja oodatav intressimäärade tõus hoiavad hetkel turge tagasi saavutamaks oma täispotentsiaal.

Sancheze sõnul hakkavad turud taas nägema kasumeid ning tänu positiivsetele makromajanduslikele andmetele on USA taastumisfaasist edasi liikumas ralli suunas.

 

 

Hetkel kuum