Kadi Neemre • 20 detsember 2016

USA investorite optimism üha kasvamas

New Yorki börs  Foto: EPA

Novembris kasvas väikeinvestorite optimism viimase üheksa aasta kõrgeimale tasemele, selgub Wells Fargo/Gallup Investori ja Retirement Optimism Indexi täna avaldatud uuringust.

Eelmise kuu 96 punktine näit märkis kolmandat järjestikkust kvartalit tõusu; eelmises kvartalis oli indeksi väärtuseks aga 79 punkti, vahendab CNBC. Viimati tõusis indeks nii kõrgele tasemele enne finantskriisi algust, 2007. aasta mais; siis oli indeksi väärtuseks 95 punkti. 2007. aasta jaanuaris oli indeksi väärtuseks aga 103 punkti.

“Investorite kasvav optimism ja aktsiaturgude rekordid on aasta lõpus head uudised, kuid see ei tähenda tingimata seda, et investorid paigutaksid rohkem raha aktsiaturgudele,” sõnas Wells Fargo Investment Institute’i globaalsete aktsiaturgude strateeg Scott Wren. “Investorid on turgudest üha enam huvitatud, kuid optimismi muundumine rahavoogudeks aktsiaturgudele võtab aega. Seda eelkõige seetõttu, et investorid on pikalt olnud väga ettevaatlikud,” lisas ta.

Uuring viidi läbi nädal aega peale USA presidendivalimisi. Sellel ajal oli Dow Jones kasvanud valimistejärgselt enam kui 500 punkti, kuid ei olnud veel ületanud 19 000 punkti piiri. Wells Fargo/Gallup uuringus osales 1012 USA investorit, kelle hoiuste ja investeeringute koguväärtuseks on vähemalt 10 000 dollarit. Raporti sõnul kuulub sellesse kategooriasse ligi 40% USA majapidamistest.

54% investoritest märkis, et nad on aktsiaturu osas optimistlikud; eelmises kvartalis oli vastavaks hulgaks 51% ning aasta esimeses kvartalis 32%, selgub uuringust.

Ligi kolm neljandikku investoritest usub, et 2017. aastal saab aktsiaturg olema volatiilne. Ligi viiendik neist prognoosib, et turg saab olema “ülimalt volatiilne”; 2015. aasta samal ajal uskus seda 16% investoritest.

 

Hetkel kuum