Pille Ivask • 12. aprill 2017 kell 10:00

Apple Indiast veel rõõmusõnumeid ei saa

iPhone on indialaste jaoks veel liiga kallis  Foto: EPA

Kuigi indialased vahetavad nutitelefone üha sagedamini ning ostavad seejuures üha kallimaid nutitelefone, on iPhone’i hinnaklass siiski nende jaoks veel liiga kõrge.

Counterpoint küsitles 1500 India elanikku ning uuris nende nutitelefoni kasutamise harjumusi. Selgus, et kolmest vastanust kaks plaanib järgmise aasta jooksul uue nutitelefoni soetada. See tähendab omakorda, et keskmiselt vahetab indialane nutitelefoni välja varasema 24-30 kuu asemel 20 kuu jooksul.

Ühtlasi selgub, et inimesed ootavad nutitelefonilt üha suuremat võimsust ning lisavidinaid. Näiteks oli uuringus vastanud inimestele oluline sõrmejäljelugeja ning kvaliteetne esikaamera.

Counterpoint Researchi uuringute direktor Neil Shah tunnistas CNBCle antud intervjuus, et lühemas perspektiivis saavad kasu odavama hinnaklassi nutitelefonide tootjad nagu Xiaomi, Lenovo ning mõned vähemtuntud India brändid. Kõige populaarsemad on Indias nutitelefonid, mille hind jääb 200 dollari juurde.

Küll aga tunnistas Shah, et mõne aasta pärast jõuab üha enam inimesi soetada ka iPhone’i, mille SE mudeli hind jääb praegu Indias 27 000 ruupia ehk 420 dollari juurde. Shah märkis, et ilmselt hakkavad iPhone’i müüginumbrid Indias tõusma 2018. aastast, mil 4G võrk on igal pool kättesaadav ning nutitelefonide nõudlus üha kasvab.

Nutitelefonitootjad jälgivad India turul toimuvat erilise hoolega, kuna just seal on kõige rohkem kasvuruumi: paljud indialased ostavad alles oma esimese nutitelefoni, mistõttu on ettevõtete eesmärk need kliendid ära napsata ning endale lojaalseks muuta.

Hetkel kuum