Mait Kraun • 4. mai 2017 kell 13:38

New York Timesi käive kasvas võimsalt

New York Times.  Foto: EPA

Väljaanne New York Times teatas, et esimeses kvartalis kasvas nende käive viimase kuue aasta kiireimas tempos. See ületas Wall Streeti ootusi, vahendab Yahoo Finance.

Kasvu vedas digitellimuste kasv, mis oli seotud eelkõige USA presidendivalimistega. New York Timesi aktsia kallines eile pärast uudiste avalikustamist 12 protsenti.

Ettevõte sai kvartaliga juurde 308 000 digitellimust, eelmise aasta viimases kvartalis oli vastav näitaja 276 000. The Times on oma internetilugejate hulka suurendanud, sest USA presidendivalimiste ajal reklaamiti ennast kui erapoolikut ajalehte. Donald Trump väitis kampaania ajal, et suur osa peavoolumeediast on kallutatud (sealhulgas ka New York Times).

Vastukaaluks alustas New York Times „tõekampaaniaga“, mille käigus lasti eetrisse ka esimene telereklaam. Seal kutsuti üles lugejaid lehte tellima ning neile lubati õiglast ja täpset infot.

„Isegi USA president oli piisavalt lahke, et pööras sellele tähelepanu,“ ütles tegevjuht Mark Thomspon.

New York Timesi digitellimuste hulk tõusis 2017. aasta esimese kvartali lõpuks 2,2 miljonini. Aasta ajaga on tellimuste arv kasvanud lausa 60 protsenti.

Ettevõtte kogukäive tõusis aastaga 5,1 protsenti 398,8 miljoni dollarini, analüütikud prognoosisid 381,96 miljoni dollarist käivet, selgub Thomson Reutersi andmetest.

Ettevõte puhaskasum ulatus 13,2 miljoni dollarini (8 senti aktsia kohta). 2016. aasta esimeses kvartalis teeniti 8,3 miljonit dollarit kahjumit.

Hetkel kuum