Äripäev • 27. aprill 2018
Jaga lugu:

Tallinna Vee kasum kasvas käibest kiiremini

Vesi  Foto: Shutterstock

Tallinna Vee puhaskasum moodustas esimeses kvartalis käibest 46 protsenti ning kasvas käibest pisut kiiremini.

Vee- ja reoveeteenuste müügimahtude suurenemise tulemusel kasvas grupi müügitulu esimeses kvartalis 2,1%, ulatudes 14 miljoni euroni. Eraklientide müügitulu kasvas 1,3% ja äriklientide müügitulu 1,6%. Ettevõtte puhaskasum oli 6,5 miljonit eurot, mis on 2,7% rohkem kui eelmise aasta samal ajal.

Kuna ettevõtte tariifid olid esimeses kvartalis külmutatud 2010. aasta tasemel, sõltus põhitegevuse tulu täiel määral tarbimisest. Põhitegevust ei mõjuta sesoonsus peaaegu üldse. Ettevõte ei eelda olulist tarbimismuutust ka edaspidi.

Võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga suurenes mõnevõrra veekadu. Kui eelmisel aastal oli lekete tase rekordmadal, 13,73%, siis tänavu oli see 15,19%.

Möödunud aastal riigikohtus saadud kaotuse tõttu pidi Tallinna Vesi taotlema veetariifide kinnitamist konkurentsiametis. Veebruaris esitatud taotlus on vajanud konkurentsiametiga lisaarutelu. "Konkurentsiamet on taotlusega tutvunud ja teinud täiendusettepanekuid, et taotlus nõudmistega kooskõlla viia. Seetõttu on teadmata, millal uued tariifid kinnitatakse," teatas börsifirma.

Ettevõte peab esitama täiendatud tariifitaotluse 2. maiks. Kui taotlus on nõuetekohane, siis on konkurentsiametil selle läbivaatamiseks aega kuni 90 päeva. Uued hinnad selguvad pärast seda, kui amet on need heaks kiitnud.

Tallinna Vesi ootab endiselt lõplikku otsust rahvusvahelisest arbitraažikohtust, mis peab otsustama, kas investorite huve on kahjustatud ja kas kahju tuleks kompenseerida.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum