Lauri Teder • 19. juuni 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Facebook üritab YouTube'ilt videotegijaid üle lüüa

Foto: Scanpix / AFP

Sotsiaalvõrgustik Facebook teatas, et käivitab uute autorite meelitamiseks ja seeläbi Youtube'iga konkureerimiseks spetsiaalse süsteemi, mis viib kokku videotegijad ja neile sobivad reklaamipakkujad, vahendab Reuters.

Brand Collabs Manageri nime kandev süsteem aitab ettevõtetel leida videotegijaid, kes sobivad just nende tooteid reklaamima. Samuti andis Facebook teada, et lubab senisest enamatel autoritel oma pikemate videote keskel reklaame näidata ning fännidele 4,99 dollari suuruse kuumaksuga tellimusi pakkuda. Tellijad võivad saada ligipääsu lisasisule, nt kulissidetagustele videotele.

Praeguse seisuga Facebook reklaamilepingute ja tellimuste pealt tasu ei võta ning on ebaselge, kas sotsiaalvõrgustik ka tulevikus sisutootjatelt üldse eraldi tariifi nõudma hakkab.

Varem on Facebook hoidunud reklaamide ja tasuliste teenuste liigsest lubamisest, kuid nüüdseks firma nähtavasti otsustanud ahvatleda mitmeid YouTube'is pettunud autoreid. Möödunud aastal hakkas Alphabetile kuuluv platvorm nimelt jõuliselt rahajagamise reegleid karmistama, reageerides paljude suurettevõtete nördimisele seoses nende reklaamide sattumisega vaenuliku sisuga videote kõrvale.

Kauplejaid värsked võimalused aga eriti ei paelunud: Facebooki aktsia odavnes teisipäeval 0,41%.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt