Äripäev • 24. august 2018 kell 5:47

Leedu mahetootja Auga emissioon oli edukas

Auga Groupi toodang  Foto: Auga

Leedu mahepõllumajandusettevõte Auga Group emiteeris edukalt kõik märkimiseks pakutud 80 miljonit aktsiat, teatas ettevõte.

Pakkumise raames emiteeris Auga Group 40 miljonit uut aktsiat ja selle põhiaktsionär Baltic Champs Group UAB müüs 40 miljonit aktsiat.

Pakkumise käigus emiteeritud aktsiate nõudlus oli 104%. Tegemist on suurima aktsiate teisese avaliku pakkumisega Leedu ettevõtluse ajaloos.Ettevõtte juhatus määras aktsiate lõpliku hinna ja nende jaotuse aktsiaid märkinud investorite vahel. Pakkumise lõplikuks aktsiahinnaks kinnitati 0,45 eurot ja kõigi müüdud aktsiate kogumaksumuseks kujunes 36 miljonit eurot.

Ettevõte ja selle põhiaktsionär Baltic Champs Group UAB said kumbki pakkumise käigus müüdud aktsiate müügist 18 miljonit eurot.Üks suuremaid emiteeritud uutesse aktsiatesse investeerijaid oli Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD), kes ostis aktsiaid ligikaudu 9 miljoni euro väärtuses.

Plaani kohaselt hakatakse pärast pakkumise järelejäänud etappide edukat lõpuleviimist aktsiatega kauplema Nasdaq Balti põhinimekirjas.Uute aktsiatega kauplemine Nasdaq Vilniuse ja WSE börsil algab eeldatavasti 30. augustil. Auga valis põhihalduriks AS LHV Panga, tehingute jaoks Bookrunneri ning juriidiliseks nõustajaks TGS Balticu.

Leedus asutatud Auga Group AB on mahetoiduettevõtete grupp, mis haldab ca 38 000 hektarit põllumaad. Ettevõte on spetsialiseerunud põllukultuuride arendamisele, lüpsilehmade kasvatamisele, linnulihatoodete valmistamisele ja seenekasvatusele. Grupi ettevõtetes töötab kokku üle 1200 inimese.  Auga Group kuulub Vilniuse ja Varssavi väärtpaberibörsi nimekirja.

Hetkel kuum