Rait Kondor • 28. jaanuar 2019 kell 16:32

Nvidia andis käibehoiatuse – aktsia kukub üle 10%

NVIDIA GeForce RTX 20-seeria GPU Las Vegase tarbeelektroonika näitusel.  Foto: DAVID MCNEW / AFP / Scanpix

Arvutite graafikakaartide tootja Nvidia kärpis oma neljanda kvartali käibeprognoosi 500 miljoni dollari võrra tulenevalt Hiina nõrgenenud nõudlusest arvutimängu graafikakaartide osas ning oodatust madalama andmekeskustele tehtava müügi mõjul, vahendab Reuters.

Nvidia aktsia oli kauplemispäeva alguses 17% miinuses, paar tundi peale kauplemispäeva algust on aktsia 13,5% miinuses, kaubeldes 138,5 dollari juures.

Nvidia majandusaasta neljas kvartal lõppes 27. jaanuaril ning nüüd ootab firma, et kvartali müügikäibeks tuleb 2,2 miljardit dollarit, võrreldes varasema 2,7 miljardi dollarilise prognoosiga. Mõlemad arvud on toodud kahe protsendi suuruse veakoefitsiendiga.

Ka analüütikud olid keskmiselt prognoosinud 2,7 miljardi dollari suurust käivet, kui võtta aluseks Refinitivi IBES-ilt saadud andmed.

„Neljas kvartal oli erakorraline, ebatavaliselt turbulentne ning pettumust valmistav kvartal,“ ütles Nvidia juhataja Jensen Huang.

Nvidia oli novembris toonud neljanda kvartali käibeprognoosi 700 miljoni dollari võrra analüütikute arvamusest allapoole. Tookord öeldi prognoosi kärpimise põhjustena, et krüptovaluutade kaevandamise buumi lõppemine on kuhjanud müümata mälukaarte hulgi- ja jaemüüjate juurde.

„500 miljoni dollari suurune prognoosi vähendamine lisaks algsele 700 miljoni dollarilisele käibeprognoosi vähendamisele valmistab investoritele küllaltki suurt pettumust,“ ütles Summit Insights grupi analüütik Kinngai Chan.

Nvidia prognoosi allapoole toomine on sarnane rivaali Inteliga, mis eelmisel nädalal teatas oodatust madalamast neljanda kvartali müügikäibest ning prognoosis nõrkust ka käimasolevaks kvartaliks.

Nvidia prognoosib neljanda kvartali brutomarginaaliks 55%, mis on viimase kolme aasta halvim näitaja.

Hetkel kuum