Miinusintressi lõppu ootav Jaapani jeen rallib valuutaturul
Investorite panustamine Jaapani keskpanga negatiivsete intressimäärade poliitika peatsele lõpule on tõstnud hoogsalt Jaapani jeeni kurssi nii euro kui ka USA dollari suhtes.
Jeen oli täna kell 18 Eesti aja järgi euro suhtes 1,94% kõrgemal, nii et üks euro maksis 155,54 jeeni. Madalaimast punktist 15. novembril on jeen kallinenud 5,6% ja ühe euro eest saab nüüd üheksa jeeni vähem.
Jaapani keskpanga otsus võib tõmmata aktsiaturgudelt likviidsuse ja seega riskantsematelt varadelt tootluse. Lisaks: rünnakud Ukraina sadamatele ja rahuläbirääkimised Saudi Araabias, riigipööre ja uraanimured Nigeris ning rassismiskandaalid Soomes.
Baltimaade esimese kaerajoogitootja YOOK Production AS emaettevõte Yook OÜ viib läbi avaliku võlakirjapakkumise, mille käigus saavad investorid märkida 11% aastase intressiga tagatud võlakirju. Emissioon annab Eesti, Läti ja Leedu investoritele võimaluse osaleda ekspordile keskenduva ettevõtte järgmises kasvufaasis.