investor Toomas • 17. november 2015 kell 12:15

Investor Toomas: käisin rahakonkursi žüriis

Rahatarkust ammutamas  Foto: Investeerimisklubi

Hiljuti anti välja stipendium, mille suurus oli eelmise aasta keskmine kuupalk, ning ka minul paluti selle konkursi žüriis osaleda.

Tegemist oli siis finantsportaali RahaFoorum.ee stipendiumiga, mille suuruseks 821,94 eurot. Finantsportaal oli nõus stipendiumi andma kas ettevõttele või inimesele, kelle hea finantsnõu on aidanud kaasa mõne inimese rahalistest raskustest ülesaamisele. Pöörduti ka minu poole, et esitaksin enda viis lemmikkandidaati, keda mina näeksin stipendiumi saajate hulgas. Võin öelda, et minu arvamus sarnanes teiste hääletajate omaga, sest minu esitatud viie kandidaadi hulgas oli ka stipendiumi võitja.

Võit tuli üllatusena

RahaFoorumi stipendiumi pälvis investor ning Naisinvestorite klubi eestvedaja Kristi Saare. Küsisin Kristilt, mis ta ise võidust arvab ja kas see tuli talle üllatusena. „Eks võis arvata, et ma olen populaarsemate kandidaatide hulgas, sest olen võib-olla keskmisest rohkem nähtav erinevates investeerimisteemadega tegelevates kogukondades, aga kuna stipendiumi hääletus kombineeris nii žürii kui ka rahva arvamust, siis oli võit siiski meeldivaks üllatuseks,“ ütles ta.

Saare ei osanud öelda, mis talle võidu tõi, kuid arvas, et on oma tegevusega aidanud neid inimesi, kes tema poolt hääletasid. „Ju nad tundsid, et olen oma tegevusega kuidagi neid aidanud ja nad tunnevad ennast finantsmaailmas seetõttu kindlamalt. Selle üle on ainult hea meel!“ ütles Saare. Saadud stipendiumi eest kavatseb ta soetada investeerimisteemalisi raamatuid ning paigutada ülejäänud raha järgmise üürikorteri sissemakseks.

Tunnustus on oluline

Ma ise arvan, et see on hea, kui inimesi ja nende tegemisi tunnustatakse. Samas näitab ka selliste konkursside korraldamine ja kandidaatide hulka sattumine, et tunnustust võivad saada ka väiksemad tegijad, kes on vaeva näinud.

Vaadates konkursile esitatud kandidaate, siis võib tõdeda, et inimesed saavad finantsnõu ja inspiratsiooni erinevatest kanalitest. Näiteks olid inimesed kandidaatidena esitanud teiste hulgas ka pereliikmeid, sõpru ja sõbrannasid.

Ka investeerimisklubide populaarsuse kasv viimastel aastatel on positiivne neile, kes otsivad kohta, kus käia rahateemadel koos arutlemas. Samas pole selliste klubide arvu kasv ka üllatav, sest maailma suurimad aktsiaturud on kerkinud rekordkõrgete tasemeteni või nende lähedale ning see meelitab kindlasti rohkem investeerimishuvilisi kokku.

Kokkuvõtvalt võiksin öelda, et kui selliseid üritusi veel toimub, küsige kindlasti ka minult nõu või kutsuge žüriisse. Arvan, et suudan oma aastatepikkuse kogemusega toeks olla.

Hetkel kuum