2. august 2018
Jaga lugu:

Juulis teenisin kasumit

Uue kuu alguses on taas sobilik teha eelmisest kuust kokkuvõte. Juuli läks mul juuniga võrreldes palju paremini: kuu kokkuvõttes jäin, teenustasusid maha arvates, 175 euroga kasumisse.

Netflix  Foto: Scanpix

Ma ei teeni küll veel tuhandeid, nagu salamisi lootnud olen, kuid samas ka ei ole kontot „õhku lasknud”, nagu paljud ilmselt ootasid. Ja arvan, et selle raha jagu, mis kontol praegu veel algselt sissepandud summast 10 000 eurot vajaka jääb, olen õppetunde saanud kuhjaga. Nii odavat kaupleja koolituskursust poleks kusagilt osta saanud.

Netflix sai kuu parimaks

Kuu parima tehingu auhinnale on mul kolm kandidaati, ja kõik kolm on tehingud aktsiatega: Netflix, Coca-Cola ja Caterpillar. Võistluse võitis Netflix, mille järjestikku lühikeseks müük ja pikaks minek tõid mulle kokku tulu 151 eurot, teenustasusid arvestamata. See oli tõeline õpikunäide õigesti ja õigel ajal võetud positsioonidest ning ma olen selle üle õigusega uhke.

Caterpillaris pikaks minek tõi sisse 110 ja Coca-Cola pikk positsioon 108 eurot. Caterpillarit ostsin mäletatavasti seetõttu, et uskusin aktsia olevat kaubandussõja tõttu juba liiga madalale müüdud. Positsioonist väljusin teisipäeval pärast firma raporteeritud korralikke kvartalitulemusi. Coca-Cola puhul läksingi konkreetselt majandustulemuste teavitamise järgset tõusu püüdma.

Biotehnoloogia vedas alt

Kuu pettumuse valmistasid mulle biotehnoloogia aktsiad. Progenicsi positsioon tõi mulle 96 eurot kahjumit, Amicus Therapeutics 52 eurot. Seda küll kompenseeris mõnevõrra 74 eurot, mida teenisin Neurocrine Biosciensesi positsiooniga.

Mõnevõrra hätta jäin ka valuutaturul. USA dollari lühikeseks müük Hiina renminbi suhtes ei olnud paha idee iseenesest, sest mingil ajal näitas positsioon mulle kena kasumit. Aga ma ei tahtnud siis veel positsiooni kinni panna ehk teisisõnu läksin ahneks. Hoidsin positsiooni n-ö üle ja kasumi asemel sain lõpus 65 eurot kahjumit. Õppetund lihtne ja selge: ei tohi liiga ahneks minna.

Stop-loss'i ja kahjumiga sulgus ka USA dollari pikk positsioon Kanada dollari vastu. Kasumiga kinni pandud poole euro lühikest positsiooni USA dollari vastu ei katnud teiste valuutatehingutega saadud miinust.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9643,26 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9667,71 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Jaga lugu:
Hetkel kuum