Kaupleja Alex • 31. august 2018 kell 11:15
Kaupleja Alex  Foto: Anti Veermaa

Uus panus naftale

Mai keskel õnnestus mul teenida head raha nafta hinna liikumisega. Nüüd kavatsen sama tehingut korrata.

Märkasin mais, et Brenti ja WTI toornafta hinna vahe kasvas 11–12 dollarile Brenti kasuks. Tegemist oli viimaste aastate rekordiga. Minu idee oli müüa Brenti ja osta WTId.

Nende toormete hinna liikumise suund ei ole antud hetkel oluline. Oluline on, et kahe instrumendi hinna vahe muutuks taas kitsamaks. Tavaliselt on nende kahe instrumendi hinna vahe 2–3 dollarit.

Juulis hinnavahe kitsenes

Juulis kahanes Brenti ja WTI hinna vahe 3 dollarile ning seejärel liikus erinevus taas 6–7 dollarini. Sel korral ei oodanud ma hinnavahe kasvamist 11–12 dollarini ning läksin Brentiga lühikeseks, müües seda eile hinnaga 76,51.

WTI toornaftaga võtsin samal ajal pika positsiooni, ostes seda hinnaga 69,79. Kahe instrumendi hinna erinevus oli nüüd 6,72 dollarit. Kahe erineva vara või toorme monitoorimiseks kasutan Admiral Chart-In-Charti indikaatorit, mida saab kasutada MetatTrader Supreme'i lisarakendusega.

Kindlasti tuleb tuletisinstrumentide puhul arvestada SWAP-tasudega, mille arvestus toimub iga päev. Kui ma tahan positsiooni lahti hoida kuni kuu aega, peab hindade erinevus kahanema rohkem kui 1,68 dollarit, et SWAP-tasud tagasi teenida.

Kaupleja Alexi panus kahe naftasegu hinnavahemiku vähenemisele.  Foto: Kaupleja Alex

See ei tohiks keeruline olla, sest kui kahe instrumendi hinna vahe taastuks oma tavalisel tasemel, tähendaks see 3–4 dollari suurust kahanemist. Mulle on hakanud järjest rohkem meeldima turuneutraalne strateegia just nafta tuletisinstrumentidega (Brent, WTI).

Liikumissuund pole oluline

Ilmselt sellepärast, et mul õnnestus sellega viimane kord kena kasum teenida. Oleksin ma oma positsiooni viimane kord veel kauem lahti hoidnud, siis oleks teenitud kasum olnud veelgi rammusam. Praegu pole oluline, millises suunas nafta hind liigub, oluline on, et hindade erinevus taastuks kahe instrumendi tavapärasel tasemel.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9812,7 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9830,1 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Paar sõna ka euro kohta. Müüsin eurot hinnaga 1,1679, mis tähendab, et suurendasin oma euro lühikest positsiooni. Põhjuseks oli eile avaldatud USA SKT majandusnäitajad, mis kasvatas minu usku dollari jätkuvale tugevnemisele.

Lisaks sulgesin täpselt pool TGTXi positsioonist ning teenisin rohkem kui dollari aktsia kohta. Kuna ma näen kasvuks täiendavat potentsiaali, siis tahan ülejäänud tehingu sulgeda natukene kõrgemal hinnatasemel.

Hetkel kuum