Väike-Maarja valla suuruselt teiseks tööandjaks olev Pandivere L.T. on viimastel kvartalitel suurendanud töötajate arvu. Tootmismahu kasvuga seoses kasvas ettevõttes töötajate keskmine palk mullu 35%.
Kolm aastat järjest kiiresti kasvavate ettevõtete ehk Gaselli TOPis olnud Väike-Maarja saetööstus Aksel VA ehk Väike-Maarja Puidu käive eelmisel aastal langes 33% ja ettevõte pidi leppima kahjumiga.
Meie jaoks on sel aastal munapühad erakordsed, sest esimest korda, kui olen Äntu mõisas toimetanud, saame pakkuda klientidele valgeid mune, ütles Äntu Mõisa omanik Lauri Bobrovski.
Ehkki ehitussektorit kirjeldatakse sageli kui majanduse vereringet, mille kaudu liiguvad nii investeeringud, tööjõud kui ka areng, siis välismõju survestab kõike üha enam. Viimased aastad on toonud küll teatud stabiilsuse, ent maailmas valitsevad pinged ja ja logistikariskid – näiteks pidevalt muutuv olukord Hormuusi väinas – mõjutavad ka Eesti ehitusturgu. Kuidas ja kui palju aga päriselt?