Kreditex Ühisraha ampsas tüki P2P laenuturust

12. juuli 2017, 13:31
Ühisraha OÜ juhatuse liige Jekaterina Rozenðtrauch.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170712/CM/170719908/AR/0/AR-170719908.jpg

Kollektiivse rahastuse platvormid said uue tugeva rivaali – 2009. aastast laenuturul tegutsev Kreditexi grupp laiendas haaret ja väljastab laene nüüd ka inimeselt inimesele.

Kreditex Ühisraha on uus ühisrahastusportaal, kus saavad kokku laenuvõtjad ja investorid. Enne portaali avamist tegid asjaosalised põhjaliku turuanalüüsi, mis näitas, et laenusoovijaid on arvestades Eesti väiksust väga palju. „Ma arvan, et laenusaajale on see hea uudis, kui tekib juurde uusi pakkujaid. See annab võimaluse erinevaid laenutooteid võrrelda ja leida enda jaoks sobiv,“ kommenteeris Ühisraha OÜ juhatuse liige Jekaterina Rozenðtrauch.
Uue toote arendamine käis selle võrra lihtsamalt, et neil on peaaegu kümneaastane andmemahtude analüüsi kogemus. Oskus ja kogemus andmeid analüüsida annab aga ühisrahastusturul olulisi eeliseid, sest nii osatakse ka riske targemini hinnata.
Rozenðtrauchi sõnul on portaali põhimõte järgmine: laenusaaja, kes soovib võtta laenu, esitab veebisaidil taotluse, ja nende asi on laenutaotlus ära hinnata, teha täielik taustakontroll ja määrata reiting. Seejärel tuleb investor, kes teeb reitingu järgi otsuse, eelistades kas üht või teist laenupakkumist. Reiting on kui ohutuli investorile, sest see näitab, kui suur on tõenäosus, et laenusaaja ka laenu tagastab. Samuti kujuneb reitingu järgi intressimäär.
Mudel on üles ehitatud selliselt, et ühte laenu saavad  finantseerida mitu investorit ja investeerida saab alates kümnest eurost. See teeb ühisrahastusse investeerimise jõukohaseks igaühele, kes tahab oma kapitali kasvatamisega algust teha, samuti võimaldab see investoritel riske hajutada. „Meie platvormi investeerimise eeliseks on võrdlemisi kõrge oodatav tulu. Lubame kuni 15 protsenti tootlust aastas, mis on meie laenuturul päris konkurentsivõimeline,“ märkis Rozenðtrauch.

Kuidas Kreditex Ühisraha inves­torite raha kaitseb?

Kuna kogemuste pagas on krediidiandjal lai ja mitmekesine, on investoril igati põhjust ettevõtte määratud reitingut ehk riskitaset usaldada. Peale selle kehtib kõikidele investeeringutele 90 protsendi ulatuses tagasiostugarantii, mis rakendub siis, kui näiteks mõni laen on hapuks läinud või kui inimene on pankrotistunud. Teisisõnu – tegu on investorite kaitseks moodustatud reservfondiga, millest tehakse investoritele väljamakseid.
Peagi on Rozenðtrauchi sõnul plaanis hakata osutama ka järelturu teenust. „Igaüks võib panna mistahes hetkel oma investeeringu järelturule, kui ta mõnda laenu oma portfellis enam hoida ei taha või kui ta soovib oma kapitali vajadusel kiiresti portaalist välja viia.“
„Eks tulevik näitab, kui kiiresti jõuame plaanitud lisateenused turule tuua,“ lisas ta.
Mainimisväärt on seegi, et tulumaksu deklareerimine on võetud investorite eest enda kanda. „Investor ei pea raamatupidajat palkama, et ta saaks meie portaalis investeerida. Selline võimalus ei ole tavapärane.“

Investeerida ja laenu võtta saavad nii eraisikud kui ka ettevõtted

Investoriks ja laenusaajaks saavad hakata residendid. See kehtib nii eraisikutele kui ka ettevõtetele. Kas olla laenusaaja või investor, on aga igaühe enda otsustada. Võib ka olla korraga nii laenusaaja kui ka investor. Portaalis tehtud virtuaalkonto kaudu saab kõikidel toimingutel – nii oma väljaminekutel kui ka sissetulekutel – pilku peal hoida.
Olgugi et ettevõte sai litsentsi vahendada ka hüpoteeklaenu, vahendab praegune platvorm vaid tagatiseta laenu. Laenu saab võtta 300–5000 eurot ning kuni 2000 eurot kodust lahkumata.  „Vaatame laenu taotluste puhul neidsamu kriteeriume, mida on seaduse järgi kohustatud vaatama kõik laenuandjad. Väljaantud laenusumma oleneb inimese igakuisest sissetulekust ja kohustustest. Peame seda alati arvesse võtma,“ ütles Rozenðtrauch.
Ta kiidab 2016. aastal jõustunud seadust, mille järel saavad väljastada laenu vaid ettevõtted, kes on läbinud põhjaliku kontrolli ning saanud vastava tegevusloa. „Tihtipeale näen, et inimesed on hakanud teistmoodi laenu võtma ja teevad laenuotsuseid palju teadlikumalt,“ tunneb Rozenðtrauch heameelt, et tarbijaid on hakatud rohkem informeerima. „Enne selle seaduse jõustumist oli seis ikkagi väga lootusetu.“
Kreditex Ühisraha on Ühisraha OÜ kaubamärk, mis omab krediidivahendaja tegevusluba.

www.kreditex.ee/uhisraha

Kui soovid rohkem infot, jäta kontaktandmed siia:

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.
Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. July 2017, 13:31
Otsi:

Ava täpsem otsing