21. november 1995 kell 22:00

Metsatööstusfirma Modo rendib Venemaalt metsa

Rootsi ärileht Dagens Industri oletab, et Modo on esimene lääne metsatööstusfirma, kellel on Venemaal õnnestunud hankida pikaajaline raieluba.

Novgorodi tehinguga on Modo suurendanud oma metsavarusid kümne protsendi võrra ja nüüd ulatuvad need 1,1 miljoni hektarini. Ühtlasi kavatseb Modo jätkata Venemaal metsaostu.

Modo näeb ka Venemaa paberituru suurt potentsiaali: kui rootslane tarbib praegu aastas 230 kilogrammi paberit, siis venelane ainult 40 kilogrammi. Olles kindel, et Venemaal hakkab paberitarbimine kiiresti kasvama, plaanib Modo alustada Venemaal edaspidi paberi- ja tselluloositootmist.

Modo ostis Novgorodi Lespromhosi aktsiad avalikul enampakkumisel. Ettevõtte vähemusaktsionärid on Peterburi firma VDN ja George Kavtaradzele kuuluv firma.

100 000 hektaril oleva metsa väärtuseks on hinnatud kümme miljonit dollarit. Modo ülesandeks jääb hankida metsa majandamiseks vajalikud tehnikavahendid, anda oskusteavet ja teha investeeringuid.

Kavtaradze hinnangul oli see ost Modole äärmiselt soodne. Lähemal ajal peaksid lõpule jõudma teise Rootsi firma Stora läbirääkimised, mille tulemusena ta peaks saama Venemaal Eesti idapiiri lähedal loa 100 000 hektari metsa raiumiseks koos ühe Vene firmaga.

Varem on firma Assidomän ostnud 36 000 hektarit metsa 1,02 miljardi Eesti krooni eest. DI

Hetkel kuum