1. aprill 1996 kell 22:00

Võhma lihakombinaat on pankrotistunud

Laanepõld ütles, et lihakombinaadi omanikud peavad läbirääkimisi lihatööstuse müügiks, kuid seni pole need olnud tulemuslikud. Ta märkis, et omanikud pole veel otsustanud, kas taotleda ise ettevõtte pankroti väljakuulutamist või oodata, kuni seda teeb mõni võlausaldaja.

Laanepõllu sõnul on lihakombinaadi pikaajalised võlad tekkinud seetõttu, et eelmisel aastal tuli ehitada viis miljonit krooni maksnud katlamaja, mille jaoks ei õnnestunud saada pangalaenu ja see raha tuli võtta käibest.

Võhma lihakombinaadi tootmisdirektori Aivar Kuusi sõnul on ettevõtte omanikud andnud lootust, et kombinaat alustab peatselt tööd uue omaniku käe all.

Tootmisdirektor möönis, et kombinaadi 360 töötajast, kellel on märtsikuu palk kätte saamata, istub enamik praegu kodus. «Omanikud lubasid, et palgad makstakse siiski välja,» märkis Kuusi.

Jaanuaris oli Võhma lihakombinaadi lihatoodang 125 tonni ja vorstitoodang 49 tonni. Kogu toodang müüdi Peterburis. «Kuna meil on oma autobaas, viisime me liha ise Eestist välja,» lausus Milvi Laanepõld.

Aivar Kuusi väitel ei teadnud peale peadirektori Tarvo Priki mitte keegi, kellele ja kuhu liha müüdi.

Võhma lihakombinaadi omanikfirma AF Pärnu mullune käive oli 12 miljonit krooni.

Firma käive tulenes 700 lehma pidamisest, liha ja piima müügist, autotransporditeenuste osutamisest ja kaubandustegevusest.

AF Pärnu kahjum oli, nagu lihakombinaadilgi, miljon krooni.

Milvi Laanepõllu väitel kuulusid AF Pärnule kuni eelmise aasta lõpuni mitmed kauplused Pärnus, mis aga ebaefektiivse majandamise tõttu aasta lõpus likvideeriti. Firma kaubanduskäive oli neli miljonit krooni.

Käesoleva aasta alguses müüs AF Pärnu ära oma 50% suuruse osaluse ASis Pärnu Meierei. Milvi Laanepõld ütles, et selle sammuga loodeti päästa Võhma lihakombinaati, kuid see kahjuks ei õnnestunud.

Hetkel kuum