2. aprill 1996 kell 22:00

Laiatarbemodem

Senini peaasjalikult professionaalseid modemeid tootev firma ZyXELCommunications Corporation on tulnud turule uue modemiga Omni 288. Oma hinnaklassilt ning tootesuunitluselt kuulub aga uus modem laiatarbekaupade hulka. Samas on Omni modemite tähtsamad tehnilised omadused samaväärsed kõrgemasse hinnaklassi kuuluvate Elite seeria modemitega.

ZyXEL planeerib Omni seeria modemeid toota kahte tüüpi -- kiire järjestikliidesega (460,8Kb/s) Omni 288S ning paralleelliidesega Omni 288P. Käesoleval hetkelon seeriatootmisesse jõudnud S-mudel, P-mudelit on oodata lähitulevikus. Võrdlusena, et Elite modemid on varustatud nii järjestik- kui ka paralleelliidesega.

Omni modemid sobivad kokku kõigi ITU-T (endiste CCITT) standarditega, kaasa arvatud värskeim V.34 standard liinikiirusega 28 800 bitti sekundis.

Tähtsa lisaomadusena tuleb Omni modemite juures märkida, et need toetavad lisaks ITU-T standarditele ka varasemaid ZyXEL protokolle kiirustega 19 200 ja 16 800 b/s. Nimetatud protokollid annavad häid tulemusi ennekõike telefoniside kehva kvaliteedi korral.

Lisaks modemile kujutab Omni 288 endast ka faksiprotokolli automaatselt identifitseerivat faksiaparaati (P-mudelitel on ka fakside automaatse väljatrüki võimalus ilma arvuti abita), toonvalimisel (DTMF) juhtimiskeskust ning kõneposti (Voice Mail). Paremaks integreerimiseks telefonivõrguga on Omni modemid varustatud TAPI protokolliga.

Hetkel kuum