16. september 1996 kell 22:00

Reisifirma Toivo Tuur on pankrotis

Reisibüroo Reiser finantsjuht Ülle Arumäe lausus, et Toivo Mäeste käis eelmisel nädalal nende firmas ja tundis huvi, kas Reiser on valmis osa tema koostööpartnereid üle võtma. Arumäe lisas, et kuigi ta oli viimasel ajal lugenud ajalehest kaebusi Toivo Tuuri kohta, tuli talle pankrotiavalduse esitamine ootamatusena.

Toivo Tuurist vastati eile, et Toivo Mäeste tuleb tööle alles kolmapäeval.

Ülle Arumäe andmetel on Toivo Tuur lisaks klientidele võlgu ka ASile Maier, RASile Estonian Air ja ASile Estline.

Estline'i turundusjuht Marje Braunbrück lausus, et Toivo Tuur on neile võlgu 250 000 krooni. Braunbrück rääkis, et Estline tuli Toivo Tuurile vastu ja lubas juulis reisibüroo bussi kaubalaevale, kuna reisilaev oli täis. «Lubati 150 000 krooni kohe ära maksta, kuid seni on maksmata,» kinnitas ta.

Reisibüroo CDS Reisid juhatuse esimees Veiko Lõhmus lausus, et kui aluseks võtta, et Toivo Tuuril oli välja kuulutatud kuus reisi, millest kolm oli välja müüdud 85 protsendi ja kolm 50 protsendi ulatuses, võib klientidel õhus olla kuni 950 000 krooni.

Lõhmus ei pidanud juhtunut tahtlikuks pankrotiks, kuna tema hinnangul on miljon krooni tahtliku pankroti jaoks liiga väike summa.

Turismiameti litsentsikomisjon kuulutas Toivo Tuuri turismialase tegevuslitsentsi kehtetuks seoses tagatise aegumisega eelmisel kolmapäeval. Turismiameti peadirektori Silvi Bljumovitshi sõnul oli Toivo Mäeste lubanud algul litsentsitagatise 11. septembriks esitada.

Pärnu linnakohtu halduskohtunik Rein Pokk ütles Pärnu Postimehele, et Toivo Tuuri pankrotiavaldus tuleb linnakohtus läbivaatamisele novembris.

Toivo Tuur on põhiliselt bussireiside organiseerimisega tegelev reisibüroo.

Hetkel kuum