21. oktoober 1996 kell 22:00

Kuidas valite konverentsi pidamise paiga?

Leiburil on puhkebaas Türisalus, kus on normaalsed konverentsi korraldamise võimalused. Sügis-talvisel perioodil, mil Türisalu baasi kasutatakse suhteliselt harva, püüame võimalikult rohkem koolitusi just seal läbi viia.

Kuna alati tuleb mõelda, et kulutused oleks põhjendatud, on see meie jaoks sobiv ja soodne variant: teame puhkebaasi võimalusi.

Ka paiga hubasel interjööril on seminari sisu toetav mõju. Kellaajaliselt kavandatud tööd võib häirida, kui teenindaja ei pea kinni kokkulepetest näiteks toitlustamise või tehniliste vahendite tagamise osas.

Üksluisuse vältimiseks ja sündmuse eesmärgist lähtuvalt toimuvad Leiburi nõupidamised aeg ajalt ka mujal. Sel juhul saan sobiva paiga leidmiseks infot kolleegidelt, samuti teistelt personalitöötajatelt, näiteks PARE liinis.

Ei välista ka turismibüroost teabe hankimist, ehkki tänaseni pole selleks otsest vajadust olnud. Reisibüroodes pakutav konverentsiturismi teenus ei tundu Eesti ettevõtjate seas olevat piisavat teadvustunud.

Esmalt tuleb määrata eesmärk: kas semi nar on üldistav, tõsiselt töine, motivatsiooni tõstev, esitlusüritus jne. Tingimused lähtuvad seminari üldsuunitlusest. Meil pole kujunenud kindlaid seminari pidamise kohti. Elu muutub kiiresti, tekib uusi võimalusi ning vanade kohtade kvaliteet võib langeda. Meie töötajad on väga informeeritud ja kogenud, mistõttu tavaliste töökoosviibimiste paika valides saame ise hakkama. Küll aga pole reisibüroost teabe küsimine välistatud, kui soovime korraldada midagi ekstravagantset.

Töiste kohtumiste puhul on oluline, et osalejad ei saaks kuskile kaduda, ruum oleks korralik, tehnilised vahendid vastaksid nõuetele. Ka sidepidamisvõimalus peaks olema selline, et inimesed ei tegeleks seminari ajal pidevalt oma mobiiltelefoniga. Toitlustamine ja kohvipausid peavad olema läbimõeldud. Viimane väga töine seminar toimus Andineemel. Kogu kompleks oli meie käsutuses. Valisime kõik ratsionaalselt, nii toitlustuse, kohvipausid kui lõõgastuseks sauna. Ka sauna aeg oli piiratud. Kella 23 olime juba Tallinnas tagasi.

Hetkel kuum