Jae-Yoon Park hakkas pidama meile loengut liberaalsest turumajandusest, ent peatus, kui kuulis majandusminister Jaak Leimannilt, et Eesti on seni ajanud üliliberaalset majanduspoliitikat, lausus Tamsar. Hämmastunud minister lubas seepeale teha kõik endast oleneva, et suurendada Korea firmade huvi Eestiga äri ajamise vastu, lisas ta.
Tamsari sõnutsi võiksid Eesti ärimeestele olla Jaapanis ja Kagu-Aasias märksõnadeks kaubandus, puit, turvas, tselluloosi-, tekstiili- ja mööblitööstus, ka energeetika, pangandus, transiit ja elektroonika. Korea ja Eesti kaubandus-tööstuskodade ühisel seminaril osales ligi 40 firmat, sh Daewoo, Hyundai ja Samsung. Daewooga leppisime kokku, et nende esindajad tulevad peagi Eestisse arutama üle miljardi krooni küündivat tselluloositootmise projekti, sõnas Tamsar.
Seminaril ja kohtumistel kerkis Korea suurte ametiühingurahutuste tõttu ühe tähtsama küsimusena üles Eesti ametiühingute tegevus, sõnas Tamsar. «Rahustasime võõrustajad maha, öeldes, et meil on ametiühingud rahulikud,» märkis ta.
Eesti delegatsioon sõidab edasi Singapuri, kus temaga liitub täna peaminister Tiit Vähi, sotsiaalminister Tiiu Aro, Priit Kolbre, Signe Ratso, Silja Hiietamm ja Juhan Kivirähk. Delegatsiooniga ühinevad ka Tallinna Sadama juhatuse esimees Enn Sarap, N-Terminaali peadirektor Endel Siff, Hansapanga juhatuse liige Indrek Neivelt, Forekspanga juhatuse esimees Ivar Lukk, Meediakorpi juht Hans H. Luik.
Seotud lood
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.