4. veebruar 1997 kell 22:00

Ofelia kommertsdirektor asutas oma viinatehase

Almo sai alkoholitootmise litsentsi jaanuari keskel ja kavatseb esimese partii viina poelettidele tuua järgmisel kuul. Endise Kirovi-nimelise näidiskalurikolhoosi biolaboris töötav firma ostis viinatootmiseks kahe miljoni krooni eest Soomest pärit kasutatud tootmisliini.

Almol on praegu katsetootmises esimene viinasort Ülemiste Valge.

Almo tegevdirektor, endine Ofelia tootmisdirektor Toomas Rossi ütles, et Ülemiste Valge on kõige odavam viin, millega samas hinnaklassis on vaid aktsiaseltside Winum E ja Heliis toodang.

Firma alkoholiturul läbilöömise eelis on Rossi sõnul konkurentidest neli korda väiksemad püsikulud. «Ainus tegija on kvaliteedi ja hinna suhe,» väitis ta. Rossi lisas, et Almo on seadnud eesmärgiks haarata enda kätte aastaga 2--3 protsenti Eesti legaalsest viinaturust.

Almo juhatuse esimees Georg Missing lausus, et ettevõtte äriplaanis on kasumisse jõudmiseks ette nähtud toota iga kuu 15 000--17 000 liitrit alkohoolseid jooke. Selline tootmismaht annab minimaalseks kuukäibeks 1,3 miljonit krooni.

Eelmise aasta lõpus turule tulnud Winum E nõukogu esimees Ants Laos ütles, et uuel tehasel on võimalik oma turuosa kätte võidelda salaviina vähenemise arvel. «Ofelial on suured kogemused, ju nad on selle asja hästi läbi mõelnud,» ütles Laos.

Pärast eelmisel suvel toimunud intsidenti, kus tolliamet kahtlustas Ofelia juhte ekspordipettuses ja peatas firma litsentsi, langes oluliselt Ofelia müügimaht. Ofelia peadirektor Arno Narro oli sunnitud firmast lahkuma koos kahe juhtivtöötajaga ja asus detsembris ASi Winum E tegevjuhiks. Ülejäänud Ofeliast lahkunud töötajad on nüüd ametis OÜs Almo MS. Almos hakkab tööle kümme inimest.

Hetkel kuum