22. detsember 1997 kell 22:00

EMV vähendas prognoosi

EMV juhatuse esimees Algerd Andruskevit?us ütles, et üks valminud ehitusobjekt läks EMV-le maksma 2,5 miljonit krooni planeeritust rohkem. Mis see objekt oli, keeldus ta ütlemast. «See võib mõjutada võimalikku kohtuasja ja tellijat,» lisas Andruskevit?us.

EMV finantsanalüütik Marko Kaha rääkis BNSile, et ühe ehitusobjekti tellija on teatanud EMV-le, et neil puudub võimalus rahuldada ehitusfirma üle kahe miljoni kroonist nõuet. EMV kavatseb kasutada kõiki seaduslikke võimalusi oma huvide kaitsmiseks ja otsustas nõude kuni positiivse lahenduseni proviseerida, lisas ta.

«Sellise kahju tekkimiseks on hulk võimalusi, alates inimlikust eksitusest ehituse eelarve koostamisel kuni tellija soovimatuseni maksta,» kommenteeris EMV põhjendusi ASi Merko Ehitus nõukogu esimees Toomas Annus.

«Kummaline on vaid, et sisuliselt aasta viimasel päeval muutis EMV oma prognoosi,» lisas Annus. Ehitusfirmadel on tavaliselt oma eelarves nn riskipuhver, millest mõne kallimaks osutunud objekti kahjum kompenseerida, avaldas Annus imestust.

Reedel teatas EMV, et loobub Tallinnas Olümpia hotelli vastas asuva Juhkentali kinnistu ostmisest. Ehitusfirmal jääb tagasi saamata tagatisraha ja koos oksjoni osavõtutasuga kannab ta 1,9 miljonit krooni kahju. EMV jättis oktoobris oksjonil 36 miljoni krooni eest võidetud kinnistu välja ostmata, sest väidetavalt loobus üks välispartner selle projekti rahastamisest.

EMV selle aasta üheteist kuu konsolideeritud puhaskasum oli 26,9 miljonit krooni ja netokäive 474 miljonit krooni. Novembris teenis ehitusfirma 4,2 miljonit krooni kasumit.

Hetkel kuum