9. veebruar 1998 kell 22:00

Võhma laen vajab riigi garantiid

Pankrotistunud Võhma lihakombinaadi ostnud ja sinna ?ampinjonitehast rajada kavatsev AS TEB taotleb miljoni dollari, s.o 14,5 mln krooni suurusele laenuosale riigi garantiid.

Kokku võtab TEB luksusseenetööstuse käivitamiseks ühelt Hollandi pangalt koos liisinguga laenu 22 mln kr, ütles TEB rahandusdirektor Jaak Karu.

TEB laenul on juba ühe suure Eesti kommertspanga garantii, kinnitas Karu. Hollandi pank nõuab aga ka riigipoolset tagatist, selgitas ta. Karu ei soovinud avaldada ei Eesti ega Hollandi partneri nimesid, kuid kinnitas, et Hollandi panga laenutingimused on soodsad.

TEB ootab, et regionaalarengu sihtasutus võtaks vastu korra, milliseid projekte riik on nõus toetama. Regionaalminister Peep Aru ütles Sakalale, et juriidiliselt pole sihtasutusel õigust laenutagatist anda, kuid umbes kuuga peab otsustama, mis juhul sihtasutusel selline õigus on.

Karu sõnul saaks juba kahe nädala jooksul pärast positiivset otsust asuda Võhma kombinaadis ehitustöid tegema, et tootmistegevus saaks poole aasta pärast alata. BNS

Hetkel kuum