Ericsson Eesti bürookujundus väldib halli argipäevatunnet

01. juuli 1998, 00:00

Kui Pennu maja sisemust iseloomustavad rahulikud toonid, mis harmoneeruvad ümbritseva looduse ja rohelise männimetsaga, siis Ericssoni kontorisse on sisekujundaja Signe Stokas lisanud intensiivset tumesinist värvi, mis muudab kujunduse huvitavamaks ja on maja kõrgematel korrustel paiknevas kontoris ka taeva sümboliks.

Maja alumiste korruste roheline kujundus sümboliseerib aga maad. Sinine sobib hästi samuti Ericssoni kontseptsiooni, sest firma logoski on sinist värvi.

Ericssoni büroo juhataja Merike Koolmeistri sõnade kohaselt kaob tänu tumesinisele värvile steriilsus, mida vahetevahel võib kohata heleda ruumikujunduse puhul.

Büroos võtab külalise vastu sekretär tumesinise laua taga, sinistel, metallivärvi vaheseintega riiulitel on reas Ericssoni tooted.

Tööruumide värvigamma on rahulikum. Rõõmsust lisavad neis akende ees rippuvad helekollased kardinad -- et mitte lasta tekkida halli argipäeva tundel. Saunaruumi lavalt avaneb läbi suure ümmarguse akna vaade männimetsale ja raudteele. Eesruumis saab puhata lõbusalt lillelise kattega korvmööblis.

Lahendamist väärivaks disainiprobleemiks selle kontori disainimisel nimetab Signe Stokas seda, kuidas jääda eelarvesse ning ühtlasi luua vääriline sisekujundus suurepärasele arhitektitööle.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing