26. august 1998 kell 22:00

Otepääl on kerge liita konverentsipäevad lõõgastusega

Otepää kant Lõuna-Eesti keskpunktina on suutnud end atraktiivseks muuta igasuguse rahakotiga ja erinevate nõudmistega inimesele. Ka konverentsi korraldamiseks on see igati sobilik paik, kui eesmärgiks on töö ja lõõgastuse ühendamine.

Valikus esindatud paigad on intensiivseks tööks ideaalsed, sest töökeskkond on vaikne, õhk värske. Väikse Bernhardi 72kohaline hotell asub Otepää aedlinnas mõnesaja meetri kaugusel Pühajärvest metsa ääres. 180 külalist majutav Pühajärve puhkekodu asub samuti järve ääres.

Leigo turismitalu, mis majutab kuni 40 inimest, oskab end kutsumata külaliste eest varjata. Viitu pole teepervelt mõtet otsida. Tuleb hoopis helistada peremehele ja kokku leppida. Karupesa hotell asub Otepää linna servas.

Tehnilise varustatuse tase on valikus üsna ühtlane, erandiks vaid Leigo talu, kuhu seminaristidel tuleb vajaminev kaasa võtta.

Ruumipaigutuselt püüavad teenindajad kliendile maksimaalselt vastu tulla. Leigo talus on lisaks tavalisele askeetlikule saalile töökõlblikud ka kaks kaminasaali, ehkki seal on kõige mõnusam pausi pidada: kohvipaus või lõunasöök hubases kaminasaalis mõjub loengu vahele meeldivalt lõõgastavalt. Karupesa pakub ka väikseid rühmatööruume. Kuni 8 inimesele seatakse ümber sviit, kuni 14 külalisele sauna eesruum. Kõik tabelis olijad on võimelised korraldama vastuvõtte ligi sajale inimesele.

Pakutakse soodsaid pakette. Karupesal on välja töötatud nn kogu maja pakett 65 inimesele. Spetsiaalseid pakette pakub ka Väike Bernhard.

Tabelis esitatuile on iseloomulik mitemekesine, peamiselt sportlikku laadi meelelahutus. Tennist pakuvad kõik, välja arvatud Leigo turismitalu. Tunni hind mahub 70--100 krooni piiresse. Väikses Bernhardis ja Leigo talus saab ka ratsutada. Kui esimeses küsitakse tunni eest 150 krooni, siis Leigos piirdutakse 90 krooniga. Väikses Bernhardis tegutseb ööklubi.

Ehkki Leigo talu peremees ei ole jõudnud seminari korraldamise tingimusi kaasajastada, on neil piisavalt põnev, et talu 10 km kauguselt Otepääst üles otsida. Seal on suurim Hannes Starkopfi skulptuurikogu, koostööd tehakse Eesti kunstimuuseumiga ja soovi korral võib kõrgel tasemel klassikalise muusika kontserdi tellida.

Hetkel kuum