25. november 1998 kell 22:00

Itaalia Auto majas käib elu kahe lao ümber

Itaalia autosalongi tumesinised tugipostid ja toolid, hallid põrandad, laed ja lauad jätavad tagasihoidliku ja maitseka mulje. Efekti annavad ruumile suured metalsed valgustid laes.

Kaks kliendi ootekohta müügisaalis eristuvad üldisest taustast tumeroheliste tugitoolide ja diivanitega. Müügisaali tagumises osas on klaasist vaheseinte taha eraldatud müügimehed niimoodi, et neil oleks ülevaade müügisaalist ning inimestest, kes saali sisenevad.

Itaalia Auto büroo-, teenindus- ja müügiruumid asuvad maja kahel korrusel. Itaalia Auto automüügi juhi Margus Malmi meelest on projektis kõige õnnestunum lahendus see, et hoone keskel on kaks ladu, kus kogu müüdav on käe-jala juures ja kergelt kättesaadav.

Teisel korrusel töötab teenindus, kelle elu samuti lao ümber käib. Teeninduses on 12 töökohta ning eraldi ruum keretöödeks.

Teisel korrusel asuvad bürooruumid, mille kujundus järgib maja üldist stiili. Eripäraseks kujunduselemendiks on heledast puidust müügiletid ja assistendilaud.

Ehitusele pandi nurgakivi selle aasta 30. juunil. Maja avati 17. novembril.

Idee, kuidas maja kõige paremini funktsioneeriks, tuli Soome arhitekt Tuomo Lampinenilt.

Tema idee oli ka laod maja keskele teha. Lampineni põhimõtetele tegi oma arhitektuursed ja sisekujunduslikud lahendused arhitekt Ene Uustal.

Hetkel kuum