Silva Männik • 20. aprill 1999 kell 22:00

Polarise lepingute üleminek venib

ERA Panga pankrotihaldur Urmas Tross ütles eile, et ta ei saa anda nõusolekut Polarise kindlustuslepingute üleandmiseks enne, kui pole selgunud, kuidas Polarisele laekuv raha kindlustusseltsi omanike vahel jaotub. Trossi sõnul plaanib Sampo Kindlustus lisaks kindlustuslepingute ülevõtmisele osta Polariselt ka mitut sorti muud vara alates autodest ja lõpetades tarkvaraga.

«Kuigi keegi pole tehingu toimumise vastu, on praegu veel arusaamatu, mis jääb järele, kui tehingud on tehtud ja kuidas laekuv raha jaguneb,» rääkis Tross. «Kui palju jääb panga võlausaldajatele, kui palju läheb Polarise teisele omanikule. Dokumentide alusel, mida ma olen senini saanud, ei saa ma küll aru, et panga võlausaldajad sellest midagi võidaksid.»

Sampo Kindlustuse juhatuse esimees Olavi Laido keeldus eile ütlemast, kas ja kui kallilt kavatseb Sampo Polarise vara osta. «Arutatud on erinevaid võimalusi,» sõnas Laido.

Sampo Kindlustuse ja kindlustusinspektsiooni eelmisel nädalal edastatud informatsiooni kohaselt pidi leping kindlustusportfelli ülevõtmiseks allkirjastatama eile, mis jäi aga toimumata.

Olavi Laido ütles, et sellel nädalal lepingule allkirjade andmiseni ilmselt veel ei jõutagi.

Laido kinnitas, et hilisemate segaduste vältimiseks soovib Sampo enne lepingute ülevõtmist saada selleks Eesti Panga ja ERA Panga pankrotihalduri kirjalikku nõusolekut. «Meie hoiame ennast Polarise ja ERA Panga siseasjadest eemale,» ütles ta.

Laido varasemate ütluste kohaselt soovib Sampo võtta Polaris Elu ja Polaris Vara lepinguid üle tasuta, ilma reservide kattevarata. Lepingute katteks on Sampo Kindlustus valmis investeerima kuni 60 miljonit krooni.

Polarise elukindlustuslepingute ülevõtmiseks puudub Sampol veel kindlustuslitsents. Kuigi Sampo Kindlustus rääkis juba eelmise aasta alguses plaanist luua elukindlustusselts, pole seda seni veel tehtud.

Laido sõnul on kõik investeeringud ja ettevalmistused elukindlustusseltsi loomiseks olemas ning hiljuti esitas Sampo Kindlustus kindlustusinspektsioonile avalduse litsentsi saamiseks.

Polarisel on kokku ligi 45 000 klienti, kelle teenindamise osas esialgu mingeid muutusi pole toimunud.

Hetkel kuum