Kristi Malmberg • 17. mai 1999 kell 22:00

Rannad ootavad puhkajaid

Laupäeval Pärnus massilist vettetormamist veel näha ei olnud, küll on osa kuurortlinna elanikest suutnud ennast juba pruuniks päevitada.

Terve suvetäis üritusi on rannas veel ees. Tair Anton Pärnu kultuuriametist ütleb, et tavapäraselt toimub enamik neist ööklubis Sunset või selle läheduses. Juuni keskel toimub Sunsetis ja rannas suur lääne ja Eesti bändide muusikapidu Beach Croov, millele kohe järgneb iga-aastane Pärnu suve avamine ning siis juba Rannahoone juubel ja jaanipidu. Juuni teine pool on nii Pärnu rannas kui ka linnas tihedalt üritusi täis.

Ka pealinn on valmis puhkajatele rannarõõmude pakkumiseks. Lähipäevil otsustatakse aeg, mil avatakse Pirita rand.

Viimastel aastatel aina rohkem populaarsust kogunud Kakumäe rand on Haabersti linnaosa linnamajanduse peaspetsialisti Imbi Malmsteini sõnul 15. maist suplejate jaoks valmis. Rand on koristatud ja toitlustajatega lepingud sõlmimisel.

Teine populaarne suvituslinn Haapsalu avab suplushooaja juuni keskel merepäevadega. Linnavalitsuse kultuurinõuniku Anneli Akna sõnul on rand enam-vähem valmis puhkajaid vastu võtma juba praegu. «Alati saab randa rohkem korda teha,» lisab ta.

Merepäevade avamisel teeb linnapea Urmas Sukles rannas linnarahvale näidisujumise, et veenda inimesi merevee puhtuses. Sama ürituse raames toimuvad veel rannavõrkpalliturniir ja valitakse Läänemaa Rammumees.

Paralepa ranna suve suurürituseks kujuneb tõenäoliselt järjekordne rahvusvaheline ilutulestike võistlus FireNight 24. juuli õhtul. Mullu toimus see üritus Haapsalus esimest korda ja ummistas väikese suvituslinna täielikult inimestest ja autodest. Eelmisel aastal räägiti miljonist kroonist, mis selle ürituse käigus vastu taevast lendas. Samas suurusjärgus summa kaob sama teed ka tänavu, kuid kultuurinõuniku kinnitusel ei lähe see linnavalitsusele ehk siis maksumaksjatele sentigi maksma.

Huvipakkuvamatest üritustest toimub Paralepa rannas veel rahvusvaheline grillimisvõistlus Grillfest Estonia ja suvi läbi peetakse Haapsalu lahel hulgaliselt regatte.

Hetkel kuum