9. juuni 1999 kell 22:00

Valitsus ootab tulumaksureformile rahvusvahelist hinnangut

Valitsus tahab, et tulumaksureformi tunnustaksid ka rahvusvahelised eksperdid ja ettevõtete tulumaksu kaotamine ei pälviks Eestis tegutsevate välisriikide firmade pahameelt, ütles valitsuse pressiesindaja.

Esmalt annab maksureformile hinnangu Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) oma Eesti kohta käivas raportis, mille IMF avaldab jaanipäevaks.

Vajaduse korral võib tellida veelgi ekspertiise, märkis rahandusminister Siim Kallas pressiesindaja teatel teisipäeva õhtul kabinetinõupidamisel.

Seni on Reformierakonna algatatud pöördelise tulumaksureformi arutelul vaidlusi tekitanud selle täpne kokkulangevus koalitsioonileppega.

Valitsus pidi tulumaksuseaduse eelnõu kinnitama juba teisipäevasel istungil, kuid rahvusvahelise ekspertiisi ootuses lükkus see taas edasi.

Reformierakonna algatusel rahandusministeeriumi koostatud tulumaksuseaduse eelnõu näeb ette ettevõtte arengusse suunatud tulu vabastamist tulumaksust. Tulumaks säilib dividendidele ja varjatud soodustustele.

Maksuvabaks jääb eelnõu järgi ainult see osa äriühingute kasumist, mida kasutatakse edaspidi ettevõtluses.

Füüsilised isikud ning mitteresidendist juriidilised isikud maksavad tulumaksu saadud tulult, sealhulgas ka ettevõtluse tulult, ning nende suhtes olulisi muudatusi ette nähtud ei ole.

Rahandusministeerium leiab, et majanduspoliitilised otsused, mis võivad olulisel määral muuta 2000. aasta eelarve tulusid või kulusid, peaksid olema tehtud eelarve koostamise võimalikult varajases staadiumis.

Olulisemate otsustusvaldkondade hulgas on ka ettevõtte tulumaksu kaotamine.

Autor: BNS

Hetkel kuum