20. juuni 1999 kell 22:00

Riigikontrolli hinnangul puudub riigi kinnisvara müügil süsteem

Kontrollist järeldub, et enamikul riigivara valitsejail puuduvad oma valitsemisala tegevus- ja majandusarengu kava, mistõttu pole ka selgust, milliseid hooneid ja rajatisi millises järjekorras võõrandada, teatas riigikontroll.

Samuti puudub rahandusministeeriumil korrektne andmebaas ja ülevaade objektidest, mille seisundi halvenemist riik ei suuda pidurdada.

Kõigi riigivara valitsejate arvates tuleks kiiresti võõrandada just need hooned ja rajatised, mille säilimist riik ei suuda tagada.

Riigivara võõrandamine on küll hoogustunud, kuid eeldatust aeglasemalt ja toonud loodetust vähem tulu, tõdes riigikontroll.

Riigikontrolli hinnangul peaks rahandusministeerium nõudma teistelt ministeeriumidelt oma valitsemisala tegevus- ja arengukava koostamist, mis oleksid võõrandamiskavadele aluseks, pidama ise arvestust võõrandamistehingute kohta ning koostama paindliku ja turuolukorda arvestava võõrandamispoliitika.

1997. aastal müüs riik 32 objekti, millest laekus riigieelarvesse 40,9 miljonit krooni ja 1998. aastal 77 objekti, millest pidi laekuma 45,5 miljonit krooni.

Selle aasta riigieelarvesse peaks laekuma 174,8 miljonit krooni, mis on kaks korda rohkem kui kahel eelmisel aastal kokku.

Autor: BNS

Hetkel kuum