7. oktoober 1999 kell 22:00

Estline'i Regina Baltica müüb alkoholi ebaseaduslikult

Tallinna hinna- ja konkurentsiameti juht Aave Põdra teatas, et alkoholi müügi luba Regina Baltical jäi pikendamata seetõttu, et Estline'il oli maksuameti ees 1,1 mln kroonine intressivõlg. Teise Estline'i laeva, Baltic Kristiina alkoholi müügi litsents kehtib järgmise aasta veebruarini.

Estline'i tegevdirektori Andres Laari sõnul jätkab Estline siiski alkoholi müüki mõlemal laeval, sest see annab 15% käibest. «Siin oli küsimus seaduse tõlgendamises. Uus alkoholiseadus lubab ühe litsentsi alusel korraldada alkoholi jaemüüki mitmes müügikohas ning sel juhul kantakse litsentsile lihtsalt teine müügikoht,» ütles Laar.

Aave Põdra väitel ei saa aga seda seadusesätet Estline'i puhul rakendada, sest firma taotles eelmise alkoholiseaduse kohaselt väljastatud litsentsi pikendamist. «Pealegi ei saa meie litsentsi pikendada, kui ettevõttel on maksuvõlg,» lisas Põdra. Selliseid juhtumeid on viimase aasta jooksul ette tulnud kümmekond.

Estline'i maksuvõlg tekkis mullu, kui Baltic Kristiinaga juhtus intsident. Parvlaev vigastas parrast ja selle plaaniväline remont mõjus halvasti firma finantsseisule.

Kokkuleppel maksuametiga võlg ajatati ja tänaseks on tasuda jäänud üksnes intressivõlg, rääkis Laar. «Firma 600miljonilise käibe juures on 1,1 miljonit ju üsna tühine summa.»

Andres Laari sõnul saab ka 1,1 mln kroonine intressivõlg järgmiseks teisipäevaks makstud ja siis ei tohiks litsentsi pikendamisel takistusi olla.

«Teatasin tarbijakaitseametile, et üks meie litsentsidest on lõppenud, kuid jätkame selle pikendamiseni alkoholi müüki,» sõnas Estline'i tegevdirektor Laar.

Veel keeldus Tallinna linnavalitsus maksuvõla tõttu pikendamast ASi Carina alkoholi müügi litsentsi.

Autor: Lauri Liikane

Hetkel kuum