Indrek Kald • 20. oktoober 1999 kell 22:00

Hitachil parem valgustugevus

Hitachi uue, tugeva heledusega projektorite tooteperekonna lipulaev on suure valgusjõuga LCD-projektor Hitachi CP-X960.

Novembris turule jõudva uue tooteseeria polüsilikoontehnoloogial baseeruva XGA projektori Hitachi CP-X960 valgusvoog on 1800 luumenit. See võimaldab toota väga teravat ja selget pilti. Seetõttu sobib see projektor eeskätt kasutamiseks suurtes ja hästivalgustatud ruumides. Mikroläätsedega 1,3tolline vedelkristallekraan võimaldab sajaprotsendilise valguse ülekande ja aitab suurendada projektori valgustugevust.

Hitachi tugeva heledusega ja kompaktsed projektorid sobivad ideaalselt nii mobiilsesse ärikasutusse kui ka statsionaarselt konverentsiruumi. Uued projektorid võimaldavad projitseeritava pildi moonutuse korrigeerimist, stoppkaadrit ja digitaalset pildi suurendamist. Pilt pildis tehnoloogia võimaldab samaaegselt esitlusega näidata eraldi aknas seisvat või liikuvat videopilti. Sellise videoakna suurust ja positsiooni on kaugjuhtimispuldiga kasutajal lihtne muuta. Lisaks ka mitmed tavalised funktsioonid, mis on kasutusel enamiku projektorite juures, näiteks osaline ja täielik ekraani avamine.

Digitaalne projitseeritava pildi moonutuse korrektsioon välistab ekraanile kuvatava pildi moonutuse (vale geomeetria), mis on tingitud projektori kaldenurgast. Kõik uued projektorid ühilduvad arvutites laialt kasutatava Plug and Play tehnoloogiaga. Audio- ja videosisendid tagavad erinevad kombinatsioonid video või arvutiühenduse korral.

Kaugjuhtimispult võimaldab lisaks arvutihiirele kasutada ka laserosutit. Hitachi stoppkaadri funktsioon hoiab ekraanil viimati kuvatud pilti. See aitab esitlejal vältida auditooriumi tähelepanu kõrvalejuhtivaid pause. Ekraani osalise avamisega saab näidata ainult vajalikku osa slaidist ning katta kinni see osa, milleni esitleja pole veel jõudnud. Digitaalne suurendusklaas lubab soovitud piirkonda slaidist suurendada kuni neli korda, tagades nii parema loetavuse ja selgema ülevaate. See funktsioon on vajalik näiteks palju numbreid sisaldavate tabelite puhul. Esitlusvahendite juurde kuuluva tühja ekraani värvi on võimalik valida valge, sinise ja musta vahel. Seega saab esitlust ajutiselt peatada, kui presentatsioonil kasutatakse ka teisi meediaid.

Uutes projektorites on kasutusel graafiline ekraanimenüü, värvi temperatuuri valik ja sisseehitatud kõlarid.

Projektor Hitachi CP-X960 kaalub alla kuue kilo ja on lihtsalt kaasaskantav, mis on oluline mobiilsetele ja palju liikuvatele kasutajatele, kes korraldavad esitlusi ja koolitusi.

Kokku kuulub uude tooteseeriasse kaheksa mudelit. Hitachi on maailma suuruselt kolmas LCD-projektorite tootja.

Hetkel kuum