Ülo Toomsalu • 4. mai 2000 kell 7:34

Tallinna Tatari tänavast võiks kujuneda lõbumajade piirkond

Tallinna abilinnapea Ivar Virkus teeb julge ettepaneku, et Tatari tänavast võiks saada punaste laternate tänav, kirjutab Eesti Ekspress.

'Intiimset teenust ei taha või?' Linnavalitsusest välja astunud abilinnapea Ivar Virkus jäi nende sõnade peale keeletuks. Kunagi varem polnud 36aastasele abielumehele ja nelja lapse isale ennast prostituut pakkunud. Pakkuja ise oli välimuse järgi 13-14aastane tumeda peaga tüdruk.

'Kui selline asi toimub tööpäeva hommikul Vabaduse väljakul, on asi hull,' ütleb Virkus.

Maailmas reisides on Virkus tihti jalutanud punaste laternate tänaval, kus töötavad prostituudid. 'Miks ei võiks selline tänav olla ka Tallinnas?' küsib Virkus. 'Praegu on need urkad mööda linna laiali. Kui lucky factory asuks ühes kohas koos, on seda kergem kontrollida. Tarbijakaitse hoolitseks näiteks sanitaareeskirjade täitmise eest. Paremini oleks kaitstud nii prostituudid kui ka kliendid.'

Pealekauba meelitaks lõbutänav Eestisse välismaalasi. Ivar Virkuse tuttavad turismiärimehed arvavad, et turistide arv kasvaks hoobilt vähemalt kümme protsenti. 'Praegu üritatakse Eestit reklaamida ugrimugri süngete lauludega, näidatakse tõrvikuid ja kadakaid. Vaja on, et Eesti oleks oleks fan!' ütleb Virkus.

Virkuse arvates sobiks Tallinna lõbukvartal Tallinna kesklinna Tatari tänava ümbrusse. Seal on juba praegu mitu lõbumaja.

Mitu lõbumaja oli samas piirkonnas juba 20. sajandi esimesel poolel. 1918 asutasid Saksa okupatsioonivõimud Uus-Tatari tänaval isegi prostituutide haigla.

'Kvartal peab asuma Tallinna vanalinna lähedal. Lähedal peavad olema restoranid ja kasiinod,' põhjendab Virkus.

Tänava väljanägemise koha pealt meeldib Virkusele enim Amsterdami mudel, mis on 'aus ja avameelne'. Seal töötavad naised vanalinnas otse vitriinide taga, kuid nendel tänavatel jalutavad kõik uudishimulikud lastega peredeni välja.

Virkuse hinnangul on lõbumajandus Tallinnas koondunud kolme-viie suurtegija kätte. Ja Tallinna abilinnapeana on ta valmis nendega läbi rääkima.

Virkus usub, et see oleks meeldiv uudis ka paljudele Tatari tänava elanikele. Paljud sealsed majad on ehitatud tsaari või eesti ajal ja tänaseks amortiseerunud. 'Kui lõbumajad tahavad ühele tänavale kolida, peavad nad olema valmis elanikele uusi kortereid ostma,' ütleb Virkus.

Hetkel kuum