Ülo Toomsalu • 17. mai 2000 kell 6:06

Rahapuudus kärbib oluliselt kiirtee ehitust

Neljarealise tee ehitus Koselt Mäoni lükkub tulevikku, sest projekti rahastava Maailmapanga hinnangul liigub sellel lõigul liiga vähe autosid, et neljarealine tee end ära tasuks, kirjutab Postimees.

Lähiaastatel Mäo ja Kose vahel neljarealist teed ehitama ei hakata, kuigi veel aasta eest kiitis valitsus selle plaani heaks.

Maanteeameti peadirektori Riho Sõrmuse kinnitusel rajatakse neljarealine tee esialgu Koseni, sealt kuni Mäoni ehitatakse valmis vaid tulevase neljarealise maantee üks sõidusuund, kus hakkab käima mõlema suuna liiklus. Koselt Mäoni jääb pärast ümberehitust avatuks ka senine maantee, mis maanteeameti arvutuste põhjal peaks hajutama liikluskoormuse senisel ja uuel teel normaalsetesse piiridesse.

Sõrmuse väitel on selle kava aluseks tasuvusarvutused, mis näitavad, et esialgu on mõistlik ehitada kuni Mäoni välja neljarajalisest teest vaid parempoolne rada.

'Neli sõidurada oleks õigustatud, kui teel sõidaks 6000 autot ööpäevas, praegu seal veel nii palju autosid ei liigu,' ütles Sõrmus

Teede- ja sideministeeriumi teedeosakonna juhataja Jaak Säälik ütles, et praegu pole selge isegi see, kui palju riik tuleval aastal teede ehituseks ja remondiks raha kulutab.

Sääliku sõnul on raske prognoosida, millal Kose ja Mäo vahel tee neljarealiseks ehitatakse. 'Enne kümmet aastat ei tule midagi, raha paneb siin piirid,' nentis ta.

Hetkel kuum