Inge Rumessen • 15. november 2000 kell 22:00

Mõis: autohüvitused tingis eelmine linnavalitsus

?Kui ligi 50miljonilisest reservfondist on 6 miljonit alles, siis minu meelest oleme väga hästi toime tulnud,? kommenteeris Mõis.

Abilinnapea Ants Leemetsa sõnul on kõik reservfondist tehtud eraldised otstarbekohased ning igaühel on võimalik kulutatud raha kohta aru pärida. Kuigi reservfondi eraldiste tegemiseks linnavalitsus volikogu luba ei vaja, peaks nende üle kontrolli omama revisjonikomisjon.

Linnavolikogu revisjonikomisjoni aseesimees Liina Tõnisson ütles eilses Äripäevas, et komisjonil ei ole mingit ülevaadet reservfondist tehtavate eraldiste kohta pärast seda, kui Jüri Mõis asus linnavalitsust juhtima.

?Ei saa öelda, kas mõni otsus on õige või vale,? ütles Mõis. ?See on maitse küsimus ning linnavalitsuse seitsmeliikmeline koosseis otsustab selle üle.?

Kuigi linna eelarve kinnitas selle aasta jaanuaris Mõisa juhitud linnavalitsus, tegid Mõisa enda sõnul eelarve teoreetiliselt eelmised linnajuhid. ?Poliitikud tahavad teha valitsemiskulud võimalikult madalaks, et sellega rahva populaarsust võita,? ütles ta ning lisas, et eelarve tegemise ajal ei olnud neil linnavalitsemisest veel ülevaadet, mistõttu tuli hiljem reservfondist lisaeraldusi teha. ?Kui tahate tugevat linnavalitsust, siis tuleb ka kulutusi tõsta ning selleks, et tagada hädapärane tegevus, pidime üldvalitsemiskulusid suurendama,? selgitas Mõis.

Eelmine linnavalitsus liisis 7995 suuruse kuumaksega 16 Opel Omega sõiduautot, millest uus linnavalitsus jättis alles neli. Nii abilinnapea Priit Vilba kui ka finantsdirektor Ahti Kallaste kinnitasid, et praegune 8000kroonine autokompensatsioon on igati otstarbekohasem ning kokkuhoidlikum kui ametiauto pidamine.

?Nüüd maksame 8000 krooni sularahas kätte ja igaüks peab sellega hakkama saama,? ütles Jüri Mõis. Varem hüvitas linnakantselei lisaks liisingmaksele ka bensiinikulud, hoolduse, varustuse ja muu vajaliku.

Linnajuhtide transpordikulude kompensatsiooniks oli selleks aastaks eelarves ette nähtud 2,45 miljonit krooni, mis on 600 000 krooni võrra rohkem kui möödunud aastal. Linnapeal, kuuel abilinnapeal, linnasekretäril, nõunikel, osakondade juhatajatel ja linnaosade vanematel on õigus saada kuni 8000 krooni transpordihüvitust kuus, kui neil on isiklik või kapitaliliisinguga soetatud auto. Madalal postil töötavatel ametnikel on see summa 3000 kuni 4000 krooni.

?Ega ma seda raha ju oma tasku ei pane,? ütles abilinnapea Ants Leemets. ?Minul läheb kogu see raha näiteks oma auto liisingu maksmiseks.?

Jüri Mõisa sõnul on Tallinna linna üldvalitsemiskulud võrreldes teiste Eesti linnadega protsentuaalselt madalaimad. ?Järgmise aasta eelarves jääb see 8 protsendi piirimaile,? täpsustas Mõis. ?Oleme juba 400 inimest lahti lasknud.?

Sel aastal on linna reservfondist koondamistasudeks eraldatud ligi 2,5 miljonit krooni.

15.11.2000 Autohüvitised reservfondist

Hetkel kuum