Ministrid saavad lisaks ametlikult väljakäidud palganumbrile veel 20 protsendi ehk umbes riigi keskmise palga ulatuses esinduskuludeks. Riik jätkab sellega avalikku hämamist tippametnike tegelike sissetulekute varjamiseks, kirjutab SL Õhtuleht tänases juhtkirjas.
Kui osa ministritest üritab tänases SL Õhtulehes püüdlikult esinduskulu mõistet defineerides jätta muljet selle raha sihtotstarbelisest kasutamisest, siis majandusminister Pärnoja mõõdukas lapsesuu teatab otse, kuidas asjad tegelikult on - esindusraha kulub elamiseks.
Topeltmoraal peitub ka esinduskulu erinevas sisus valitsusametnike ja lihtsurelike vahel. Kui Toompea riikliku off?oori ministrist kunde laseb esindusnutsu muretult ja aruandlusvabalt sõrmede vahelt läbi, siis hariliku firma raamatupidamises peab iga kulu olema t?ekiga tõestatud ning selle hädavajalikkus selgitusega tõestatud.
Võimalikuks lahendusvariandiks oleks ministriteltki analoogselt lihtsurelikega nõuda oma esinduskulude tõestamist. Kuna aga inimfantaasia erinevate nõksude leiutamiseks on piiritu, seda eriti isikliku rahakoti sisu kaitsel, siis lihtsam, selgem ja loogilisem oleks fikseerida kindel palganumber ja loobuda igasuguste peidetud lisatasude maskeerimisest.
Seotud lood
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.