Pärnu lahel päästeti täna üle 100 merehädalise

30. jaanuar 2001, 16:31

Pärnu lahel täna pärastlõunal merehätta jäänud kalameestest enamus on juba kaldale toimetatud.

Pärnu piirivalve ülem Alvar Vallau ütles Raadio Pärnule antud intervjuus, et päästetöödes osales Pärnu piirivalve kogu oma vahendite ja võimalustega. Samuti tulid appi päästeamet, politsei ja Pärnu Sadama alused.

Praegu võib Vallau väitel öelda, et suurem oht on möödas. Enamus mehi on juba kaldale toimetatud, kuid päästetööd siiski veel jätkuvad. Praeguseks on päästetuid juba ligi 100.

Ilmastikutingimused olid tema sõnul päästmiseks soodsad, kuna oli valge aeg ja saadi kasutada ujuv-vahendeid. Operatsioon oleks kulgenud Vallau väitel aga tunduvalt kiiremini, kui Pärnu piirivalvel oleks samasugune hõljuk nagu on Peipsi piirivalvuritel.

Olukord oli Vallau sõnul lõuna ajal lahel üsna pingeline, mistõttu kutsuti välja piirivalve helikopter. Õhtu eel tehakse sellega Pärnu lahel üks patrullreid, et veenduda, et keegi ei jääks jääle.

Õnnetus tekkis tuule poolt põhjustatud lahvanduse tõttu. Seepärast ei pea Vallau õigeks kalameeste süüdistamist antud juhtumis, kuna hommikul, kui mehed kalale läksid, oli ilm ilus ja soodne. Kui taolisi situatsioone peaks teinekordki juhtuma, siis soovitab Vallau kalameestel säilitada eelkõige rahu ja oodata abi.

Piirivalve teeb praegu aga kõik selleks, et kõik lahel merehädas olnud kalamehed jõuaksid õhtuks kaldale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing