Ülo Toomsalu • 31. juuli 2001 kell 7:04

Politsei tahab täppisalkomeetrid, ühe hind 100 000 krooni

Politseiamet ja siseministeerium tahavad purjus juhtide täpse joobe tuvastamiseks võtta kasutusele täppisalkomeetrid, mis trükivad koha peal paberile andmed alkoholi sisalduse kohta veres, kirjutab Eesti Päevaleht.

Täppisalkomeetrite kasutusele võttu prefektuurides takistab liiklusseadus, kus on kirjas, et inimesel, kelle joobeastet kontrollitakse, on õigus nõuda kordusekspertiisi.

?Sellisel juhul tuleks aga prefektuuril maksta kinni ka sõit haiglasse ja tagasi,? selgitas politseiameti korrakaitse osakonna peadirektor Raivo Aeg. ?Seetõttu muutuks alkomeetrite muretsemine mõttetuks.?

Üks täppisalkomeeter maksab ligi 100 000 krooni. Et iga prefektuur saaks vähemalt ühe alkomeetri, oleks vaja osta 16 aparaati.

Politseiameti peadirektor Harry Tuul rääkis, et tema on aparaate näinud kasutusel Soome ja Rootsi politseijaoskondades, kus täppisalkomeetritega töötamine toimib väga hästi.

?See võtab ära võimaluse suvalistel inimestel joobetulemusi võltsida,? ütles Tuul. ?Minu arvates on joobeekspertiisi määramisel praegu liiga suur meditsiiniline suva.?

Hetkel kuum