Arvutite omanikud peavad kodust internetiühendust liiga kalliks

Kalev Petti 14. august 2001, 00:00

Koduarvutite internetti ühendamise tempo on varasemaga võrreldes aeglustunud, selle peamiseks põhjuseks võib pidada internetiühenduse kallidust.

Kui 28 peredest on kodus arvuti ning see näitaja on aastaga kasvanud 9, on nendest arvutitest internetiga ühendatud vaid 59, mis näitab eelneva aastaga võrreldes kasvu kõigest 2. Aasta tagasi oli vastav hüpe üle-eelmise aastaga võrreldes 22. Kuna koju soetatud arvutite hulk kasvas eelmisel aastal oluliselt, oli ka tegelik internetiga ühendatud koduarvutite hulga kasv suurem kui 2, kuid tervikuna ei saa seda tempot siiski märkimisväärseks lugeda.

Toetudes uuringu andmetele, võib öelda, et interneti leviku aeglustumise peamiseks põhjuseks on fikseeritud liinide internetiga seotud sidehindade taseme püsimine ja kohatine tõus. Interneti kallidusest annab tunnistust ka koduse internetikasutuse ajalise struktuuri muutus. Kui aasta tagasi oli valdavaks kasutuskestuseks tund kuni kaks ööpäevas, siis nüüd on see aeg selgelt vähenenud ning internetti kasutatakse pool tundi kuni üks tund. Kuid kuna samas on veidi suurenenud väga aktiivsete (kaks kuni kolm tundi ning üle kolme tunni päevas) kasutajate hulk, viitab interneti püsiühenduse levik aktiivse kasutajarühma kujunemisele ning samas ka kasutajarühmade enamale diferentseerumisele majanduslike võimaluste järgi. Nende elanike hulgas, kes internetiühendust kalliks ei pea, on kasvanud koduarvuti internetiühendus mobiilside vahendusel.

Internetikasutuse peamiste probleemide seas märgitaksegi kõige enam kallidust. Nii väidab 51 internetiühenduse omajaist, samas kui aasta tagasi oli vastav protsent 37.

Teiseks ning sama sagedaseks probleemiks on aeglane otsing. Selle probleemi teravnemine on ilmselt seotud nii nõudmiste kasvuga kui ka koduarvutite aeglasema uuenemisega võrreldes internetikeskkonnas pakutavate võimalustega. Mõnevõrra on taandunud ühenduse katkemise probleem, kuid siiski märgib seda veerand internetikasutajatest.

Teiste probleemide väljatoomine on jäänud endisele tasemele, samuti nende tarbijate osa, kes väidavad, et mingeid probleeme ei esine (16).

Soov lähema aasta jooksul internetiühendus koju soetada on veidi suurenenud. 47 interneti mitteomajatest kavatseb oma koduarvuti võrku ühendada. Jääb vaid loota, et avanenud fiksside turg selleks ka hindade alanemise näol võimalusi loob.

95 koduarvutitest on statsionaarsed lauaarvutid ning sülearvutite osakaal on kolme aasta jooksul isegi veidi vähenenud.

Infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni teenuste tarbimise üldist dünaamikat kajastava uuringu viis Ariko Marketing läbi käesoleva aasta kevad-suvel kolmandat korda. Uuringus küsitleti 1000 täiskasvanut üle riigi vanuses 15?74 aastat. Küsitlusmeetodiks oli vahetu intervjuu kodudes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing