Norma tõusis tulemuste eelõhtul

Raivo Sormunen 18. oktoober 2001, 00:00

Euroopa turge eile võimsalt juhtinud tehnoloogiasektori ralli Tallinna börsile veel ei jõudnud. Mõõduka aktiivsuse ja kindla suunata börsipäeva jooksul oli näha vaid märkimisväärset huvi kasvu täna oma tulemused avaldava Norma aktsia vastu.

Ohustusrihmade tootja aktsia sõitis päevaga üles 2,5, tasemeni 48,80 krooni, mis on väärtpaberi kõrgeim tase pärast 3. septembrit.

Turgudel usutakse, et Norma läänesuunaliste tellimuste kasvamine kergitab oluliselt ettevõtte käivet, kuid samas tõmbab alla rentaablust, mis omakorda veab alla ettevõtte kasuminumbrid.

Trigon Marketsi, Suprema ja Ühispanga prognooside järgi peaks ettevõtte kolmanda kvartali käive kasvama keskmiselt 20 ja kasum langema 13 võrreldes möödunud aasta sama perioodiga.

Sarnaselt Normaga täna oma kvartalitulemused avaldava Eesti Telekomi aktsia tõusis eile 2,3, tasemeni 56,25 krooni. Võib öelda, et eelmise kolme börsipäeva jooksul 9,5 odavnenud aktsia jaoks oli eilne tõus lihtsalt tehniline korrektsioon.

Londonis jäi Eesti Telekomi GDRi tõus eile veelgi marginaalseks, mille tulemusena oli ta üks kehvemini esinevaid Euroopa telekomisektori aktsiaid üldse.

140 krooni juures rippunud Hansapanga aktsia suhtes oli eile tunda mõõdukat müügisurvet. Aktsia taandus päevaga 0,7, 138,75 kroonini ehk madalaimale tasemele pärast 27. septembrit. Ettevõtte majandusaruandeid jääb veel oodata järgmise teisipäevani.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:58
Otsi:

Ava täpsem otsing