18. oktoober 2001 kell 22:00

Liisa Pakosta armastab raamatuid

Raamat. Raamatuid loen mitut korraga: lennureisideks sobivad ühed, diivanil lugemismõnude nautimiseks teised. Hiljuti loetutest jäid meelde hea keelega haarav ajaviiteraamat J. Grishami ?A Painted House? , natuke nagu Väikese Illimari Arkansase variant, H. Fieldingi ?Bridget Jones: täitsa lõpp? ja M. Göranssoni ?Relations ABC?. Viimased on iroonilis-koomilised suhteraamatud, eriti lihtne viis mõtted igapäevaprobleemidest välja lülitada. Tõsisemast lugemisest meeldis mulle väga Rein Raua ?Kägude öö? ja sellest innustatuna kohe ka ?Pisiasjad, mis omavad tähtsust?.

Lasteraamatutest eelistan eesti autoreid, või peab tõlge olema väga hea. Meie õhtuste ettelugemiste vaieldamatu lemmik on ?Maailma kauneimad muinaslood?, kus M. Aru tõlge on perfektne! Üldse on mõnus koos lugeda, olgu kõrval siis laps või täiskasvanu.

Minu salaeelistus on igasugused sisekujundusealased raamatud ja ajakirjad. Pean tunnistama, et viimati veetsin paar tundi, imetledes värvikombinatsioonide raamatut.

Ajaveetmisviis. Põhiline armastus lisaks perele ja koos perega ongi raamatud ja käsitöö. Kui töö viib kokku igasuguste närviliste, absurdsete ja ka väga tõsiste ja murettekitavate olukordadega, siis on mõnus lõõgastuda raamatutega või mõne kena asja ise valmistamisega ? väga rahustav!

Meeldib vahel ka paar tundi võtta ja ennast raamatukokku ?unustada? ? vahva on sihitult uudiskirjandust sirvida või tellida suurem ports ainekirjandust ja leida vastuseid tekkinud küsimustele.

Ideaalis kaasub sellise raamatukogukülastusega mõnus kohvikuskäik sõbra või sõpradega. Paraku tuleb Tallinna raamatukogudes siis alati lugemissaalist väga kaugele minna. Ideaalselt on asi korraldatud Tartu Ülikooli raamatukogus.

Kahju, et raamatukogus ei saa mudilast jätta tunniks paariks laste mängutuppa või raamatukogutöötajate hoolde, kes lastele ette loeks ja nendega kas või nukuteatrit mängiks, nagu on suurepäraselt korraldatud naaberriikides. Loodan, et need võimalused järgmise aasta lõpuks tekivad.

Söögikoht. Hea söök heas seltskonnas on suur nauding. Kui ametilõunatel kulub kogu energia vestluse sisule, siis hoopis lõõgastavamad on kodused söögiorgiad sõpradega või sõprade juures, või hea seltskond ning teistmoodi auraga söögikohad: Võiroos, Sõõrikukohvik, Bocca, Lohusalu sadam...

Hetkel kuum