20. november 2001 kell 8:15

Börsiülevaade: tõus börsidel võib jätkuda, tehnosektoris oodatakse kasumivõtmist

Kuigi Euroopa börsidel on jätkunud tõus juba mõnda aega, arvavad maaklerid, et eilne USA börside tugevus võib aktsiaid positiivsetel tuultel edasi kanda.

Mõnevõrra siiski hoiatatakse tehnoloogiasektori aktsiate eest, kus võib toimuda peale kiiret tõusu kasumivõtmine.

Eile katkes Tallinna Väärtpaberibörsil Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia pikk tõususeeria. Novembris senini veel kordagi kaotuskibedust tunda saanud aktsia odavnes päevaga 2,2% ning taandus 66,25 kroonini. Ülejäänud aktsiate osas suuri hinnaliikumisi ei olnud.

Pärast terroristide rünnakut veidi enam kui kahe kuuga 60% kerkinud Eesti Telekomi aktsia liikus eile üles rallitavate Euroopa telekomisektori aktsiate suhtes vastassuunas.

Viimase nelja kuu kõrgeimate tasemeteni jõudnud Euroopa tehnoloogiasektor ja telekomisektor jätkas aga eile küllalt kobedat tõusu, mida ei osanud vettpidavalt lahti seletada ka välisturgude maaklerid.

Veidi võis maaklerite sõnul investorite rahakotte avada British Telecomi mobiilüksuse eilne edukas börsiletulek. Samuti on rahapaigutajate põhilootused üles seatud sellele, et telekomisektor peaks järgmine aasta näitama ennast paremast küljest kui tänavu.

Küllalt suurt elevust oli aga vabaturul tunda seal ainsana noteeritud erastamisväärtpaberi <GR#EE.EVP> vastu.

Õigusvastaselt võõrandatud vara kompenseerimiseks välja antud hüvitusväärtpaber kerkis aktiivse 20 tehingu käigus 0,9%, tasemeni 59,6 senti.

Huvi peapõhjuseks võib olla see, et Rahandusministeerium võib EVPde eluiga pikeneda 2006. aasta 1. juulini.

Hetkel kuum